dust8

Kdo je větší upír mezi zvířaty?

Doplňuji: Posouvám dopředu.

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď.

Přečtěte si článek Upíři skutečného světa: Pijáci krve žijí všude kolem nás

"Upír obecný (Desmodus rotundus) z příbuzenstva netopýrů je jediný opravdový upír, který se živí krví savců a může proto napadnout i člověka.

Ale nepromění ho v upíra, ani mu nevysaje takové množství krve, které by ho mohlo ohrozit. Přesto je nebezpečný, protože může přenášet vzteklinu." atd.

https://www.a­bicko.cz/clanek/prec­ti-si-priroda/13296/upiri-skutecneho-sveta-pijaci-krve-ziji-vsude-kolem-nas.html

--
Osobně považuji na největšího „upíra“ klíště. Zmínila jsem se o tom, když jsem jako dítě viděla psa, který byl plný klíšťat, která byla napitá jako larvy.

Ale je pravda, že komár i ovád jsou také obtěžující. S pijavicí a plošticí jsem se zřejmě nesetkala.

Jediný opravdový upír je pravý upír z rodku netopýrů.

Další odpovědi
aliendrone

Jiná odpověď.

Mezi živočichy je nestrašlivějším upírem samice druhu Homo sapiens sapiens. Tedy – jen některé, abych nespravedlivě házel všechny do jendoho pytle. Věř mi, i samotný hrabě Drákula bledne v porovnání s jejich schopnostmi! Natož nějaká nebohá zvířena, která se spokojí s pouhým ždibcem tvé krve, to mi jistě mnozí potvrdí! ;) :D :D

JamesCZ

Jiná odpověď.

Komár?

Drap

Jiná odpověď.

.

Rokio

Jiná odpověď.

Mezi lidmi to jsou energetičtí upíři (např. chytrolín, zloun a chudáček), ale mezi zvířaty to vidím na upíra obecného, tropického netopýra.

led

Jiná odpověď.

Je pravda zoologicky síce patrí hmyz pod žívočíchy, pre ktoré sa používa všeobecne zjednodušujúci názov „zviera“ ale v tom prípade:
Pozor, pokiaľ hmyz radíte medzi zvieratá, potom ich zabitím, alebo iným týraním hmyzu… porušujete „Zákon o ochrane zvierat pred týraním“.

za najväčšieho úpíra považujem človeka dokáže nielen fyzicky z človeka vysať krv, ale aj psychicky mu „pije krv“ až do jeho likvidácie. Živočích pije krv pre svoju obživu, ale len človek „pije krv“ iného človeka pre svoju zábavu, alebo zo zištných záujmov.