Avatar uživatele
Pokročilý

kdo je padlý anděl?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Padlí andělé jsou andělé svrženi z nebe za hřích nebo chybu.I ďábel byl anděl, ale byl svržen dolů a tak se stal vládcem pekel.

Původně Bůh stvořil všechny anděly jako laskavé, nebeské bytosti. Nicméně, tak jako lidé byli obdařeni svobodnou vůlí, mohli si vybrat cestu boží, nebo jít proti ní Pa vybrat si mezi dobrem a zlem. Někteří andělé, vedeni Luciferem, nesprávně využívali darů svobody a bouřili se proti Stvořiteli. Tyto bytosti, kvůli své domýšlivosti, se odvrátili od božské lásky. Bůh je ale nezničil, ponechal jim pouze omezené možnosti a vyhnal je pryč. Po nějakém čase si založili své vlastní království - Peklo. Lucifer byl později přejmenován na Satana, což znamená protivník.
Stále zlomyslní, padlí andělé se pokouší člověka svést na cestu hříchů a zatracení. Kupodivu, samotní padlí andělé pociťují strach z království, které stvořili. Vskutku, když Spasitel léčil člověka, posedlého démony a snažil se je vrátit zpět do propasti pekelné, oni Ho prosili raději dovolit jim vstoupit do sviní.
Padlí andělé jsou vlastně démoni, posluhovači Satana, kteří jsou stále na svobodě. Samotný Satan je zván princem, vládcem všech démonů. Démoni jsou také nazýváni přisluhovači, nebo poslové Satana a mají dobrou organizaci. Bible činí také rozdíly mezi démony posedlými a démony ovlivněnými.
Dle Písma Svatého, měli bychom si uvědomit, že náš život je neustálý boj o záchranu našich duší. Ať chce či nechce, každá lidská bytost, od ranného dětství, je vtažena do boje a musí volit mezi dobrem a zlem, mezi vůlí Boha a démonů. Boj mezi dobrem a zlem začal ještě před stvořením světa a bude trvat až do soudného dne. Ve skutečnosti, boj v nebi je ukončen s konečnou porážkou zla. Nyní bitva byla přesunuta na Zem, přesněji do našich myslí a srdcí. Jak můžeme pocítit, dobří andělé, obzvláště andělé strážní, nám neustále pomáhají v boji proti zlu.
http://asgariel.webgarden.cz/
Doplňuji:
a tady něco o andělích
http://cs.wikipedia.org/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Temní, neboli padlí andělé jsou bytosti,které byli svrženy dolů z nebe za nějaký hřích. I ďábel byl anděl, ale byl svržen dolů a tak se stal vládcem pekel.

Původně Bůh stvořil všechny anděly jako laskavé, nebeské bytosti. Nicméně, tak jako lidé byli obdařeni svobodnou vůlí, mohli si vybrat cestu boží, nebo jít proti ní a vybrat si mezi dobrem a zlem. Někteří andělé, vedeni Luciferem, nesprávně využívali darů svobody a bouřili se proti Stvořiteli. Tyto bytosti, kvůli své domýšlivosti, se odvrátili od božské lásky. Bůh je ale nezničil, ponechal jim pouze omezené možnosti a vyhnal je pryč. Po nějakém čase si založili své vlastní království - Peklo. Lucifer byl později přejmenován na Satana, což znamená protivník.
Více v odkaze:
http://asgariel.webgarden.cz/

Jé,iceT,hledaly jsme nastejně,bylas rychlejší...:-)


Avatar uživatele
Zlatý

Dnešní démoni, ďáblové, ďasi, satanášové, čerti, tedy samotný Satan a Ďábel spadají do jedné z kategorií andělů, tedy dnes už padlých andělů.
Čert byl původně anděl, který měl podle Bible chválit boha. Jeden z andělů se jmenoval Světlonoš (Lucifer), který rebeloval, a proto ho bůh včetně dalších andělů, kteří Světlonoše podporovali, svrhl z nebe do pekla. Andělé totiž byli stvořeni ke chvále a uctívání Boha, jsou starší než čerti.

http://www.odpovedi.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

ten,kterého se jeho "šéf" zbavil pro neposlušnost..
Znalí rozumí ;-)
Doplňuji:
ten který je : Lucifer (světlonoš/ten který přináší světlo)je jen jeden z padlých andělů.


Avatar uživatele
Zlatý

Padlý anděl je sám dábel nebo Lucifer.


Avatar uživatele
Bronzový

NO, KAŽDÝM ROKEM DĚLÁME MIKULÁŠSKOU NADÍLKU.NĚKDY I TAM JE PADLÝ ANDĚL, JEDNOU V SOUSEDNÍ DĚDINĚ, MĚL ZA DOMEM STYK ANDĚL S ČERTEM,MIKULÁŠ HLÍDAL A STŘÍDAL,jj,ale to asi není ono,že??


Avatar uživatele
Pokročilý

Kdysi jsem se tím zabýval, a došel k dalším možným závěrům: Padlý anděl byl bohem jiného náboženství (např posejdon, neptun mají s ďáblem společný trojzubec). Podobné je to i s ostatními bohy.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

reakce na iceT,Andělé: trošku si rejpnu-jak to,že tito andělé začali najednou zlobit?Bůh je přeci "neomylný a vševědoucí"dle věřících.Jak to že to nevěděl..dopředu?Krom i jiných věcí mi i tohle nějak nejde dohromady.

Avatar uživatele
Zlatý

iceT

Nevím jak to,že andělé začali zlobit ani to,proč vševědoucí všemohoucí dopředu něvěděl.Také nejsem vševědoucí :-) Ale byl to jeden z mála slušných odkazů na to,na co se ptala tazatelka-tedy na to,kdo je padlý anděl.

Avatar uživatele
Zlatý

ten který je

AD Mojitek:Ano,bylo jich víc, např. Azrael, Chamuel, Gabriel, Azazel a dál nevím,nicméně tazatelka se ptala na jednoho.Tím hlavním je Lucifer.

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

V jakým smyslu "byl hlavní" ? Lucifer byl jen jeden z více padlých,byl jen zpupnější,zarytější a zřejmě měl "vyšší hodnost"-ale jinak nic víc.Možná v tomhle smyslu "hlavní"to ano.No bůhvíjak to bylo,čert ví.

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

nemohu se nepodělit o perlu, kdy ještě na gymnáziu naše tehdejší učitelka angličtiny přeložila anglický ekvivalent tohoto sousloví (fallen angel) jako "spadlý anděl" :{DD>

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1056
Zlatý annas 963
Zlatý quentos 895
Zlatý mosoj 571
Zlatý hanulka11 556
Zlatý led 522
Zlatý marci1 516
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 387
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.