SonsyMite

Jak vypadá pravý Čert?

Nejlepší odpověď
led

Pravý Čert, tj. pôvodný Satanáš, bol mladý muž príjemného vystupovania a melodickým hlasom, so schopnosťou premeny na iného tvora.
Jeho pád zapríčinila snaha rovnať sa Najvyššiemu a to sa nesmie ani v súčasnosti.
Po páde do Pekla vytvoril opozičnú stranu, ktorá mala a má i dnes, sídlo v podzemí a odtiaľ bojuje za zmenu sveta a okolitého vesmíru.
Raz vyhráva on a raz Najvyšší.
Doplňuji:
Kolega Drap, kuk do diskuzie.

Další odpovědi
annas

Jen doplním, že čert byl původně anděl, který měl podle Bible chválit boha. Jeden z andělů se jmenoval Světlonoš (Lucifer), který rebeloval, a proto ho bůh včetně dalších andělů, kteří Světlonoše podporovali, svrhl z nebe do pekla. Andělé totiž byli stvořeni ke chvále a uctívání Boha, jsou starší než čerti.
Dnešní démoni, ďáblové, ďasi, satanášové, čerti, tedy samotný Satan a Ďábel spadají do jedné z kategorií andělů, tedy dnes už padlých andělů.

Čerta si představujeme takto: má rohy, ocas, kopyto a je „přičmoudlý". Čas od času opouští peklo, aby získal duše hříšníků. Většinou má podobu švarného myslivce.

Tištěný zdroj.

Drap

Jako Kalousek, když se však ukáže v plné kráse, tak má ještě rohy, v levé ruce vidle a na pravé noze kopyto.
Doplňuji:
VElice mne potěšilo, že ,,led " jejichž odpovědí si velice vážím a mají bezesporu téměř vždy profesionální kvalitu odpověděla na základě literatury a historických faktů jinými slovy stejně jako já.

anonym

To nevím,ale vím,jak vypadá levý!

venkovan

Co si pamatuji, tak to je kolo po obvodě s dráty, které je nasazeno na hřídeli pohánění kuželovým převodem od jednoho pojezdového kola, vše bylo připevněné ke střoedvé tyči která zároveň měla funkci oje. Črt měl ještě sedačku pro kočího, několik pák pro obsluhu a před kolem s dráty radličku kterou se podorávaly trsy brambor.
Později to upravili aby to mohl tahat traktor.

lexx

Podívej se v LIDLU, mají doprodej těch čokoládových.

led

pre venkovana,
tohto zemiakového čerta (vyorávač zemiakov), už málokto pozná, hlavne mešťania ho možno ani nevideli.
V akčných filmoch ho neukazujú…

led

http://www.ba­zarstrojov.com/ad­vert/3258.jpg
http://stroje­.bazos.sk/?hle­dat=vyoravac+ze­miakov&hlokali­ta=&iddel=1

led

Pre Drapa,
máte pocit, že Satan z môjho fyzického opisu sa podobá na vášho Čerta?
Ale vlastne môže, veď sa dokáže premeniť na každého, aj na Led, alebo Drapa. Slovom, svojimi vyjadrovacími prosriedkami je univerzálny…