luciano

Kdo je označován jako kulturní idiot?

Nejlepší odpověď
annas

V roce 1992 Carl Bernstein napsal esej „Idiot kultura“ a kritizoval v jní novináře. Ti se podbízejí čtenářům a divákům, tím, že jim vnucují šokujicí zprávy a považují je za důležitější než běžné zprávy.

Sdělovací prostředky jsou nejmocnější institucí, místo toho, aby měly určitou odpovědnost za informovanost a vzdělanost lidí, vnucují jim bulvární dění. Spojují politiku s kulturou a vytvářejí „guláš“ – tehdy aféra Moniky Lewinské, Trump atd..

Proto se posunují kulturní normy, kulturní ideál. Důsledkem toho vítězí tzv. idiot kultura. Proto je třeba říkat pravdu.
,
Idiot kultura = nejnižší forma populární kultury, kterou způsobují í média – nedostatek informací, více dezinformací, pohrdání pravdou, chybí často realita atd. = vytrácí se to, co dělá žurnalistiku žurnalistikou.

Proto média často ztrácejí důvěru, protože ovlivňují chování, především negativní jednání nejen u starší, ale i u mladé generace… Takže tato „idiot kultura“ vychová „kulturní idioty“, kteří věří všemu.

Z různých anglických zdrojů
https://www.go­ogle.cz/search?q=cul­tural+idiot&i­e=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=843IVPjpO4KE7gbJp­oHAAw

Připomíná mně to náš Blesk – přece se o tom psalo, takže to musí být pravda . Naposled bezinformace o domácích zabijačkách …

Další odpovědi
Mirdas

Z minulosti tak lze nazvat spousty příkladů kdy se například pálili knihy, z kostelů se dělali kravíny, ze zámků kasárna a podobně.
Dnes to mohou být sprejeři kteří se cítí být hrdiny když posprejují památky, nebo vandalové a mnoho dalších.

Drap

To je závislé na tom, kdo takto a z jakého pohledu označuje.

anonym

asocial – (pálení kralických biblí byl mocenský boj katolíků,mají svoji „nastavenou“ bibli,svoje pravidla a svoji historii).

annas

Mirdasovi jsem dala bod omylem. Idiot kultura není pálení knih, zavírání kostelů, ale to, co se o nich prezentovalo. Tedy vlastně jakási „ideologie“.