Rokio

Kdo je důležitější při zrození potomka? Žena, nebo muž?

Podle mě rozhodně něžné pohlaví. Žena má daleko více toho na starosti. U muže je to pouze práce na 15 minut. Muž pouze dítě zplodí.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Lgee

žena

Jelikož existuje umělé oplodnění, tak pro zachování lidstva je důležitější žena, ale přirozenou cestou 50/50 nedá se to honotit.

Další odpovědi
Disraeli

oba stejně

S vývojem plodu, nošením potomka, porodem, laktací/kojením, uzpůsobením těla i hormonů atd atd., tak z tohoto pohledu toho má samozřejmě víc na starosti žena. Ale co se týká samotného zrození potomka, tak není nikdo důležitější, oba jsou nepostradatelní. Muž by bez ženy nezplodil potomka, ani žena bez muže.

Práce muže neskončí tím, že ženu oplodní. Má pak na starost tu ženu i to dítě. Zplodit potomka je jednoduché, být otcem je složitější.
Žena dá muži potomka, vývíjí a nosí ho v sobě, je to pro ni namáhavější, než mužská role v tomto ohledu. Muž by se ale zase měl postarat o ni, dopřávat ji pohodlí, zajistit ji, na rukou nosit,… tak to alespoň vždycky bylo. Dnes se to „samozřejmě“ začíná narušovat a taky se zpochybňuje samotná mužskost a ženskost (nikoli sociální postavení, ale samotné přirozené nastavení dané hormony, stavbou těla, instinkty/pudy, předpoklady/ten­dencemi z hlediska pohlaví..).

aliendrone

jiná odpověď

Až vyrosteš a uděláš si jasnější představu o tom, jak se rodí lidé na svět, povíme si. Věř mi, chlap u toho opravdu není potřeba a byly doby, kdy ho k porodu ani báby nepustily. Z DOBRÝCH důvodů, někteří jsou moc cimprlich! :)

Doporučuji si ujasnit rozdíl mezi ZROZENÍM a ZPLOZENÍM! ;) :D :D

led

jiná odpověď

Rokio, nešťastník, kdeže ste boli (za školou?), keď sa na základnej škole v prírodovede preberalo rozmnožovanie rastlín, vývoj a stavba tela primátov?

Drap

jiná odpověď

Podle čeho to chceš hodnotit? Je to celé nesmysl. Ani bez jednoho to přirozenou cestou neni možné.
Umělé oplodnění samozřejmě existuje, ale spermie najdeš kde, když nebude muž?

Maty Wei

oba stejně

Lukes888

oba stejně

cappuccino

oba stejně

Nejdulezitejsi pro zrozeni je damske i panske prirozeni!

Porkman

oba stejně

Muž spermie, žena vajíčko.
Ani jeden bez druhého by se k dítěti neobešel.

aliendrone

ked>>> Ó nejkrásnější Satanova hurisko – Roiko a jít za školu? :o ;)
Není očividné, že by tam NETREFIL?! :D :D :D