JájsemRaibek

Kdo hradí v USA ty školní autobusy?

Takové ty žluté autobusy – School bus, které sváží děti do školy. Kdo je hradí a provozuje?
Město, škola, platí je rodiče?
U nás by to nefungovalo? Asi ne, u nás nejsou peníze na nic.

Nejlepší odpověď
Lamalam

V každém státu unie je to jinak. Někde to celé hradí stát, někde rodiče část připlácejí. Byla jsem na Aljašce, tam je to hrazeno celé ze státní kasy.

Dismas – to, že v Americe musíš dát dítě do školy, která je nejblíž jeho bydlišti, platí pouze pro veřejné školy.

Další odpovědi
marci1

Je to různé, někde je hradí rodiče, jinde stát. 🙂

gecco

Jak kde, tohle neřídí federální legislativa…
Někde jsou plně hrazeny státem, někde na provoz přispívají rodiče.
___
U nás, domnívám se, nejsou potřeba – obvykle nejsou spádové oblasti škol tak velké a pokrytí běžnou hromadnou dopravou je dobré.
😉

Dismas

Stát. Ono je to tak, že v Americe musíš dát dítě do školy, která je nejvblíž jeho bydlišti. No a od určité vzdálenosti zajišťují dovoz autobusy. To u nás můžeš dát dítě do jakékoliv školy, takže to u nás fungovat nebude.

sesednizkola

U nas (Praha)jsou take skolni autobusy, normalni linkovej autobus, akorat ze jezdi jednou denne a je to jen velmi malo kde, schvalne se, kdyz si na to vzpomenete, kouknete na jizdni rad, jiste si ho nekde vsimnete.