Kazatel

Kdo by nechtěl přidat? A přidáte i na práci?

Nejlepší odpověď
Dvorní šašek

Pracuju v soukromém sektoru, mně nikdo nepřidává.

Další odpovědi
Disraeli

Tak to má být. Pokud chce někdo víc, musí víc dokázat, být hodnotnější. Přidat by chtěl každý (většinou bezdůvodně, jejich odůvodnění je, že už jejich současně vykonávaná práce si zaslouží takovou odměnu)… zaměstnanci mají většinou odpovídající ohodnocení – maximum, co si může zaměstnavatel dovolit, aby z něj měl alespoň nějaký zisk (často kolikrát ani to ne – když je blbé období, začátek podnikání nebo různé situace – ale zaměstnanci je povinnost vyhovět a dát mu, co mu patří, přestože to pro zaměstnavatele bude mínusem). Zaměstnanec většinou nevidí ty náklady, vidí jen své „malé“ příjmy, „nedostatečné“ ohodnocení. Osobně vůbec nechápu proč člověk zůstává v práci, u které se domnívá, že není dostatečně ohodnocen. Buď si to namlouvá nebo tomu věří a není to pravda (většinou) nebo to pravda je, ale stejně tam zůstává… tak či tak jeho chyba. Může změnit firmu, profesi a deístky/stovky věcí. Nikdo ho nenutí (ani když si to namlouvá – třeba okolnostmi a podobně). Je to jejich volba, jejich zodpovědnost.. a tomu všemu odpovídající život.
Spousta zaměstnanců se bojí říct si o vyšší plat. Většina z těch, co o něj zažádají si jej nezasluhují a nic pro to nechtějí udělat. Člověk musí ukázat, že si ho zaslouží – pak by ho měl téměř zaručeně dostat (pokud ne – tak je něco špatně – s tou firmou/vedením).

Ovšem odměna za práci je dána i úrovní státu/společnosti. Takže ten samý člověk (stejné profese) se může mít jinak v jedné a jinak druhé zemi. Samozřejmě, že často může být jinak ohodnocen v rámci jednoho státu jen u jiných firem (stejných oborl a profesí) – to už je dáno velikostí firmy, popřípadě i její ekonomikou, organizováním/nas­tavením, benevolencí atd. Ale není to totéž. Bohatší stát je prostě bohatší stát (plus ještě otázka poptávky aj.) a tak se to může jevit jako trochu nespravedlné. Že člověk v jednom státě je na tom mnohem/líp hůř, než člověk v jiném státě (i když se třeba živí tímtéž).

Ametyst

Uvidíme, jaké výsledky bude mít např. školní výuka nebo úroveň zdravotní péče. Nebo už mávneme rukou a nebudeme čekat žádnou kvalitu?