Pavlusa2012

Kdo bude platit zdravotní a sociální pojištění za přítelkyni,která pracuje v Německu a je těhotná,platí si tam pojištění

Kdo bude platit zdravotní a sociální pojištění za přítelkyni,která pracuje v Německu a je těhotná,v případě že zůstane doma?

Odpovědi
Pepa88

Pokud drahá partnerka odcestovala do Německa a nechce platit zdravotní pojištní v ČR, musela se na pojišťovně v ČR odhlásit – jinak je povinna platit pojišťění (i) zde…

Na ostatní nejde snadno odpovědět, snad možná kdybyste upřesnil:

  1. Zůstane doma znamená co? Že přestane pracovat, nebo že bude doma pro stav v těhotenství…
  2. Jakým způsobem je v Německu zaměstnána? Přece jen, platí tam relativně podobné zákony jako ve zbytku Evropy, takže by z toho šlo snadno usoudit, zda jí z pracovního poměru během těhotenství náleží nějaké náhrady / úhrady.

badisko

Pokud drahá partnerka odcestovala do Německa a nechce platit zdravotní pojištní v ČR, musela se na pojišťovně v ČR odhlásit – jinak je povinna platit pojišťění (i) zde… takhle to nefunguje ;D