Moniccc

Kde zjistím, z jaké úrovně angličtiny mám maturitu a státní zkoušku?

Dobrý den,

v roce 2014 jsem zvládla maturitu z češtiny a angličtiny, mám v ruce maturitní vysvědčení, ale nikde na něm není úroveň angličtiny splněné zkoušky.
Dále jsem letos v lednu úspěšně absolvovala státní zkoušku z obchodní angličtiny. Ještě mne čeká státní zkouška z odborných předmětů.
Mohu někde zjistit úrovně angličtiny těchto zkoušek? Potřebovala bych je vědět pro další studium.

Předem děkuji všem zodpovídajícím :)

Nejlepší odpověď
annas

"Na jaké skutečné úrovni dle SERRJ (Společný evropský referenční rámec pro jazyky) by měli být žáci, pokud chtějí dělat z cizího jazyka maturitu základní?

Žák, který bude konat maturitu, by měl dosáhnout úrovně B1. "

http://www.no­vamaturita.cz/ci­zi-jazyk-u-obecne-dotazy-1404033964.html

"Úroveň zkoušek se stanoví dle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. V současné době odpovídá státní maturita úrovni B1, tedy mírně pokročilý.

Dle nové vyhlášky si studenti mohou vybrat i zkoušku na úrovni B2, například First Certificate in English (FCE). Složení této rozšířené zkoušky vyžaduje ovládání angličtiny na dostatečné úrovni v širším spektru situací zahrnujících studium, obchod a průmysl. Zkoušku uznává většina světových univerzit i zaměstnavatelů. atd." Říjen 2015
https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/383644-mezinarodni-certifikat-misto-maturity-z-jazyka-vyhlaska-budi-rozporuplne-reakce.html

"Vybrané jazykové certifikáty z angličtiny odpovídající jazykovým úrovním cca C1-C2:

Certificate in Advanced English a další Cambridge English certifikáty
Certificate of Proficiency in English a další Cambridge English certifikáty
IELTS
TOEFL
TOEIC
City and Guilds
Pearson
JETSET ESOL
TELC
JASPEX
Státní jazyková zkouška všeobecná
Státní jazyková zkouška speciální
Bakalářská a magisterská zkouška ve studijním oboru cizí jazyk"

http://www.stat­nimaturita-anglictina.cz/ja­zykove-urovne-aspoleceny-evropsky-referencni-ramec-pro-jazyky

da ny

Jen pro zajímavost:
vysoké školy často uznávají některé typy státních zkoušek a student pak nemusí dělat ve škole státnice typu "Bakalářská a magisterská zkouška ve studijním oboru cizí jazyk"" (dcera měla TOEIC).