jjsemtujak

Kde vlastně jsou uschovány/uloženy databáze naprosto všech žáků/žákyň/stu­dentů/studentek všech škol v ČR

Ministerstvo školství má na starosti mnoho důležitých věcí, ale kde jsou uloženy všechny (naprosto všech lidí, co kdy studovali) databáze každého jedince, konkrétně zde v České Republice? Přece musí existovat nějaký systém, který ukládá naprosto o každém žáku základních, středních, vysokých škol, či gymnázií apod. Doma máte jistě své vysvědčení, informace, brožurky atd… Ale školství musí mít napořád naprosto o každém kdo, kde studoval v jakou dobu a výsledky…

Nejlepší odpověď
annas

Každá škola má svůj archiv, kde jsou materiály o žácích uložené určitou dobu. Existují skartační lhůty. Nejdéle se uchovávají katalogy a maturitní protokoly.

Po uplynutí úschovní doby ve škole se materiály předávají do archivů, zpravidla okresních. Záleží na tom, o jaký jde typ obce.

"V centrální evidenci jsou data o studentech, poprvé zapsaných a absolventech vysokých škol
Data jsou v podobě tabulek EXCEL a publikované informace vycházejí z dat SIMS (Sdružené informace z matrik studentů). Jedná se údaje za období 2000–2017 podle stavu matriky studentů k 20. 1. 2018. Data se nemusí shodovat s informacemi publikovanými v minulých letech, protože data v matrikách vysokých škol se mohou aktualizovat i zpětně.

Přehled archivace
https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:xh3ZVZSY­RyYJ:https://s­kolstvi.kraj-lbc.cz/getFile/ca­se:show/id:114282+&cd=1&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

http://www.msmt­.cz/vzdelavani/skol­stvi-v-cr/statistika-skolstvi/data-o-studentech-poprve-zapsanych-a-absolventech-vysokych

Klikněte si v odkazu na další nadpisy a dovíte, co se eviduje.

Další odpovědi
Drap

Každá škola má svůj archiv.

ivzez

Kromě školních archivů lze údaje najít
u zřizovatelů škol a ve státních archivech.

Např. v opavském archivu najdete třídní katalogy
až asi do třicátých let, další budou přibývat.