Matthew

Kde vězí původ velmi oblíbené zkratky „OK“ a co vlastně znamená ??? :)

OK (okay, okey, ó-ká, oukej, オーケー)

Tahle zkratka či slovo zda-li by se to mu dalo tak říkat, je populární všude ve světě :) Kde ale vězí jeho původ, přišlo k nám z Ameriky nebo Anglie či odjinud ? Je to zkratka dvou slov nebo prostě jenom dvě nevýznamná písmenka, které po vyslovení zní velmi pěkně :) ?

Nejlepší odpověď
quentos

už se to tu kdysi probíralo, viz odkazy. Přesně to neví nikdo, většina verzí to vysvětluje pomocí angličtiny, ale jedna z nich tvrdí, že to má původ v jednom z afrických jazyků

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-ok?podobna=1

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-jak-vzniklo-ok?podobna=1

Další odpovědi
anonym

Co takhle pošimrat pod bradičkou Wiki?

OK (souhlas)Z Wi­kipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
O.K., OK, ok či též okay (oukej) je hovorový termín celosvětově užívaný k vyjádření souhlasu, znamenající „vše v pořádku“, „dobře“, „ujednáno“. V angličtině existuje i jako sloveso, a to ve významu tolerovat, respektovat, kvitovat, zaujmout neutrální nebo nekonfliktní postoj vůči něčemu. Existuje mnoho teorií vysvětlujících etymologii tohoto slova, u žádné z nich však nelze s jistotou určit její ověřitelnost a pravost.

badisko

cti zde …http://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/OK_(souhlas)

Funna

výkladů je určitě více…ale mohlo by to být i 0K (nula killer), což vojáci skutečně psali po návratu z boje na tabuli (počet padlých)…nejlepší skóre tedy bylo 0K…a časem se to přeneslo význam pro něco pozitivního… a nula se změnila na O…

jmachan

je to znak ceska na letadlech.ahoj

skrz

Přes další zvýraznění našeptávače, aby to trklo i ty „natvrdlé“ se stále najdou tací, co dokola opisují.

Matthew

Třeba mě neuspokojili odpovědi v minule tázaných „stejných“ otázkách a čekal jsem od toho víc :) PS: nevšiml jsem si, opravdu to v našeptávači bylo, tak pardon ;)