zjentek

Kde teď seženu tatarku? Kde může bejt o svátku otevřeno?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… máš doma vejce a olej ??? … tak si ji udělej, je to jen ochucená majonéza: https://www.re­cepty.cz/recep­t/domaci-tatarka-13580

Další odpovědi
Edison

Otevřeno může být v obchodech do 200m2.

marci1

Večerky, malé obchody. 🙂

Jakých typů obchodů se omezení otevírací doby netýká:
Zákaz se netýká prodejen, jejichž prodejní plocha nepřesahuje 200 metrů čtverečních, čerpacích stanic, lékáren, prodejen v místech zvýšené koncentrace cestujících na letištích, železničních stanicích a autobusových nádražích, prodejen ve zdravotnických zařízeních a maloobchodu a velkoobchodu v době, kdy je vyhlášen stav nebezpečí, nouzový stav, stav ohrožení státu nebo válečný stav.

• Večerky
Večerek je v Česku několik tisíc. Zhruba každý třetí malý obchod vlastní vietnamští obchodníci. Většinou jde o kombinovaný sortiment trafiky, potravin, domácích potřeb nebo drogerie. Na jejich provoz dohlíží Česká obchodní inspekce, stejně jako živnostenské úřady.

• Benzinové pumpy
Kromě klasické nabídky zboží jsou stále rozšířenější pobočky řetězců potravin na pumpách. Například Billa otevřela své minimarkety s nepřetržitým provozem na pumpách Shell. Jejich otevírací doba tak kopíruje otevírací dobu samotných benzinek.

• Soukromníci
Soukromé maloobchody, nejen malé vesnické obchůdky, ale třeba i různé prodejny lahůdek, mohou s otevírací dobou nakládat libovolně. Do malé plochy také spadá většina cukráren či například prodejen zdravé výživy.

• Pojízdné prodejny
Zákon je nijak neřeší, většina z nich ale už teď funguje pouze ve všední den.

Zákaz se naproti tomu týká i bazarů, zastaváren a výkupen odpadu.

https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/otevi­raci-doba-obchodu-statni-svatky-regulace-markety/r~470b8f6­ac18011e8b3e20cc47ab5f12­2/?utm_source=www­.seznam.cz&ut­m_medium=z-boxiku

terry

Vientnamci mají své prodejny, které jsou malé, otevřené.