Lion King

Jak funguje otevírací doba?

Chtěl bych se zeptat, jestli tušíte jak funguje otevírací doba u obchodů, kde Google píše, že je otevřeno v pondělí 7 ráno až 5 ráno a v úterý 7 ráno až 1 ráno. Znamená to, že když je zlom(půlnoc) úterý a pondělí, tak potom už je úterý, tudis je tam jen do jedné. Nebo tento zápis otevírací doby říká to, že je tam nepřerušená otevírací doba od pondělí kdy začne v 7 ráno směna až do 5 ráno v úterý.

Odpovědi
ivzez

Otvírací doba funguje tak, jak ji stanoví majitel
obchodu, nikoliv, jak píše Google.
(Pro přesnější odpověď doplňte odkaz, jak to kde Google píše.)

Otvírací doba a pracovní doba jsou dva různé pojmy, nelze je zaměňovat.
Otvírací doba může být delší, protože se zaměstnanci vystřídají ve směnách.

aliendrone

Jo, to je Emerika. Pořád prudí s nějakým AM/PM, rychlost měří v mph místo v km/h (nebo m/s) a k dokonalosti jim chybí jen aby začali jezdit na blbý straně silnice jako Britové, Japíci etc.

První příklad znamená, že začínají v po v 07:00 a končí v út 5:00 (tedy v úterý mezi 5:00 a 7:00 mají zavřeno)
Druhý příklad znamená, že v 07:00 v úterý otevřou a zavřou až ve středu v 01:00.

ivzez>>> Otevírací doba může být i KRATŠÍ, než pracovní (obvyklé u jednosměnných provozoven). A to proto, že většinou se zavíračkou (stáhnutím rolety) zaměstnanec musí udělat nějakou dodatečnou práci > uzávěrku, úklid a příprava na další den aj.

Mc Merkurion

… vono to spíš bude znamenat od 7 ráno do 1 odpoledne (amíci používaj převážně 12hodinový cyklus)… ta ranní zavíračka se bude týkat spíš hospod, a tam je vždy u otevírací doby důležitý údaj dne otevření, zavírá se o plus hodin po půlnoci …

ivzez

@Aliendrone → samozřejmě, že prodejní doba může být i kratší.

Já jsem reagovala na toto: „…nepřerušená otevírací doba
od pondělí, kdy začne v 7 ráno směna až do 5 ráno v úterý“.

(Nepředpokládám, že by někde ve světě
existovala 22hodinová pracovní směna.)