Samtibalfars

Kde sehnat pravou svěcenou vodu?

Práva svěcená voda lze udělat jen na svátek (už si nepamatuji který) a to jen 5 minut před půlnocí a 5 minut po půlnoci.

Nevíte někdo kde to sehnat? Předpokládám že to co je v kostele je vyráběno neustále bez ohledu na dobu a den…

Nejlepší odpověď
da ny

Kdo chce, hledá.....
https://eshop­.pragjesu.cz/cz/pro-me-a-pro-tebe/svecena-voda-lahvicka
Obvykle svěcenou vodu posvětí (požehná) kněz (případně biskup) nebo jáhen při krátkém obřadu. Svěcená voda se nalézá v kostelech a chrámech při vstupu v …
Svěcená voda se nalézá v kostelech a chrámech při vstupu v kropenkách upevněných na stěně či sloupu, kde si příchozí a odchozí smočí prsty a poté se pokřižují.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sv%C4%9Bcen%C3%A1_vo­da
Jak vyrobit svěcenou vodu | návod
https://www.jak­tak.cz/jak-vyrobit-svecenou-vodu-navod.html

Svěcená voda – ochranná a léčivá síla pro křesťany
https://www.fa­tym.com/view.php?na­zevclanku=sve­cena-voda-%E2%80%93-ochranna-a-leciva-sila-pro-krestany&cislo­clanku=2016090061
Jak se „vyrábí“ svěcená voda? Co znamená požehnáníe
https://www.twe­etingwithgod.com/cs/con­tent/315-jak-se-vyrabi-svecena-voda-co-znamena-pozehnani
Svěcená voda je vytvořena na základě speciálně pronesené a seřazené modlitby, která má svůj hluboký smysl a nedá se ničím nahradit. Bezpečné uchovávání svěcené …
https://astra­gal.cz/index.php/sve­cena-voda/

Další odpovědi
Drap

Tvá otázka je blábol a snůška nepodložených informací.

marci1

Jak vyrobit svěcenou vodu | návod.
Svěcená voda je voda, která prošla církevním rituálem. Svěcená voda se používá při církevních obřadech, modlitbách a při vstupu do kostela. Z tohoto důvodu se svěcená voda mnohdy nazývá také voda posvěcená či požehnaná. Kněz svěcenou vodu připravuje během rituálu. Jak svěcenou vodu připravit vám poradí následující řádky v odkazu:
https://www.jak­tak.cz/jak-vyrobit-svecenou-vodu-navod.html
🙂

Filip84

Meleš, jako je Tvým ustáleným zvykem, naprosto a komplexně z cesty.

Aqua benedicta vel aqua lustralis je voda, kterou benediktoval biskup, kněz či diakon.

Je ustáleným zvykem, že se voda benediktuje na svátek Zjevení Páně (6. leden), nebo na Zelený čtvrtek (svátek je putovní).

Benediktace vody probíhá tak, že benediktant pronese nad vodou benediktační modlitbu:

Exorcizo te, creatura aquæ, in nomine Dei Patris omnipotentis, et in nomine Jesu Christi, Filii ejus Domini nostri, et in virtute Spiritus Sancti: ut fias aqua exorcizata ad effugandam omnem potestatem inimici, et ipsum inimicum eradicare et explantare valeas cum angelis suis apostaticis, per virtutem ejusdem Domini nostri Jesu Christ: qui venturus est judicare vivos et mortuos et sæculum per ignem.

a na velikonoční vigilii se používá text, který kněz pronáší s rozepjatýma rukama:

Deus, qui ad salutem humani generis maxima quæque sacramenta in aquarum substantia condidisti: adesto propitius invocationibus nostris, et elemento huic, multimodis purificationibus præparato, virtutem tuæ benedictionis infunde; ut creatura tua, mysteriis tuis serviens, ad abigendos dæmones morbosque pellendos divinæ gratiæ sumat effectum; ut quidquid in domibus vel in locis fidelium hæc unda resperserit careat omni immunditia, liberetur a noxa. Non illic resideat spiritus pestilens, non aura corrumpens: discedant omnes insidiæ latentis inimici; et si quid est quod aut incolumitati habitantium invidet aut quieti, aspersione hujus aquæ effugiat: ut salubritas, per invocationem sancti tui nominis expetita, ab omnibus sit impugnationibus defensa. Per Dominum, amen.

Ne, mimo ustanovené dny se voda obvykle neposvěcuje, leda v případě nouze. Řeší se to tak, že voda je posvěcena, pokud je v ní i jen maličko posvěcené vody, takže posvěcená voda se ředí, proto stačí její svěcení dvakrát za rok.

Mesiáš

Natočíš si vanu vykoupeš se v ní a máš vanu plnou svěcené vody

Pepa25

Samtibalfars: svěcená voda není součást nějakých šamanských rituálů! S půlnocí pracují pověsti a léčitelé, to nemá s náboženstvím nic společného

Samtibalfars

Měl jsem na mysli to že i věda prokázala rozdíl když je voda svěcená tehdy když se má a když je svěcená mimo vyhrazené dny.

Věda přišla s vysvětlením ve smyslu že ten den je postavení planety jedinečné a nějakým zvláštním způsobem který nedokážu vědecky popsat jako oni se stane svěcená voda extrémně účinná než ta která je posvěcena mimo tuto dobu…

Pepa25

Samtibalfars: ne to věda určitě neprokázala! S postavením planet pracuje pouze astrologie a to je pseudověda.

Samtibalfars

Drap jste na omylu. Na tohle téma existuje i věrohodná vědecká studie která vědecky prokazuje jaký je rozdíl.

elkon

Vědecké studie o nesmyslech neexistují.

Samtibalfars

Mám si dát tu práci a naskenovat vám ji?