Zweitakt

Kde sehnat letecký benzín, dá se vůbec legálně sehnat??

Konkrétně se mi jedná o AvGas 100ll a je možné napochodovat na letiště s kanystrem a natankovat si ho tam nebo musim mít ještě něco extra?

Odpovědi
Edison

  1. O které Ti jde? Je jich více typů, podle motoru.
  2. UTFG… Např.: https://www.pe­likandaniel.com/?sec=pr­oduct&id=36605, ale protože se spíše prodává ve velkém, je lepší oslovit výrobce. Většina letišť taky prodává… nakonec při přistáních si pilot palivo do svýho stroje „normálně kupuje“.

Kepler

Prakticky se pro běžného motoristu sehnat nedá. Dříve byl letecký benzín o vysokém OČ používán ve vojenských strojích s pístovými motory. Navíc musel obsahovat (tetraethyl)olovo. Dnes se už malé sportovní stroje spokojí i s normálním automobilovým benzínem. V tuzemsku byla výroba leteckých benzinů ukončena v roce 2004 a její obnovení se nepředpokládá.

Jinak si počti zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Leteck%C3%A9_pa­livo#Leteck%C3%BD_ben­z%C3%ADn

Edison

Asi se to nedovíš jinak, než zavolat na letiště. I zde platí UTFG… 😉