FlAsh_7

Kde se má studovat obor s klasifikací „vyšší management“?

Odpovědi
UPhelp

Na některé vysoké škole, která má v NÁZVU Ekonomiku, management nebo podnikání.
Nebo v manažerských kurzech.
Hledej pod MBA (Master of Business Administration), celosvětově známá zkratka, používá se i u nás. Označení pro titul nebo i spíš formu vzdělání zaměřenou na management (čili vysoké školy se tak taky označují). Spousta podnikatelů, ale i vedoucích/ře­ditelů na to stejně nadává, v tom smylu, že ty skutečně užitečné věci se tam neučí. Složitost, spousta vzorečků, spousta teorií, velký chaos, který se v podnicích stejně neuplatňuje. Absolveti, čili nositelé takového titulu, prý stejně většinou neví, co si z tohoo mají vzít, nemůžou se v tom vyznat a nevědí, co mají dělat nebo jak to (všechno!) uplatnit. A umění vést je stejně o něčem jiném. To už je lepší samostudium, praxe nebo knihy od třeba Petera Druckera a dalších.

dubraro

VŠ ekonomická nebo práva.

autacek

Tvůj dotaz mi silně připomíná otázku, kde se dá studovat na ředitele. Tak že asi tak.
Vzdělání je důležité, ale ředitele ještě nikoho samotná škola neudělala, najít dobře placený job je pak také hodně o známostech, politice a jiných pletichách, aby ses dostal na vysoký manažerský post v soukromém sektoru, to už bys musel něco dokázat, například se tam vyšplhat od spodu, což je běh na dlouhou trať a možná tě předběhnou i lepší. Zcela upřímně, pokud jsi schopný, ze začátku se prosadíš jednodušeji sám – jenže, to bys musel skutečně něco umět, ne jen chytře čumět 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

UPhelp

Kámo, ale management je o vedení. Tedy o té největší samostatnosti (vést, sám vyhledávat, organizovat, vědět, mít největší zodpovědnost, přehled, disciplínu,…). Možná pochopíš na co narážím.
Hlavně to není jen o znalostech (ale o spoustě schopnostech/ta­lentech, dovednostech a taky charakterových vlastnostech) a to tě na těch školách ani MBA nenaučí.