Kepler

Kde se dají koupit izolované vodiče v malém množství?

Jedná se mi o vodiče s průměrem 4 mm, aby snesly proud 20 A při napětí 36 V.

Nejlepší odpověď
elkon

Vodiče se neměří na průměr, ale na průřez a koupit se dají v každé prodejně elektropříslu­šenství, nebo v hobby marketech. OBI, Baumarkt, Bauhaus, Hornbach a pod.

Další odpovědi
Arne1

Na 20 A ti s velkou rezervou stačí průřez 4mm2; to znamená průměr drátu asi 2.3 mm. A takový bez problémů koupíš v libovolném hobby marketu (nebo v prodejnách elektro), Dráty se prodávají na délku, takže klidně přebas půl metru.

Emefej

Kromě prodejen elektro a hobby marketů se vodiče v metráži prodávají i v některých stavebninách.
Průřez 4 mm2, licna 14 Kč/m, drát 8 Kč/m.

Midoc

V prodejnách s elektrotechnic­kým, elektroinstalačním materialem.

aliendrone

36V? Hmm, to vypadá na to, že se někdo reje v samohybu. Že tys koupil tu stavebnici e-skateboardu (abys trumfl můj hoverboard)? Taky nad tím přemýšlím jestli to má smysl, páč kdyby se to trochu „poladilo“… ;) :D :D

Jinak ostatní už odpověděli dost vyčerpávajícím způsobem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.