kablik

kde se dá koupit chemicky neošetřené citrony?

bez citronové kůry nebo pomerančové se téměř neobejdete, všechny citrusy jsou ošetřeny proti hnilobě, žádným mytím nelze odpornou,lepkavou chemii odstranit…

Nejlepší odpověď
hem

Zkusil bych BIO sekce hypermarketů. Citronovou kůru sušenou má v nabídce i Vitana. Citronovou i pomerančovou kůru seženete u Antonína http://www.ko­reni.cz/detail­.php?pid=517

Zdroj: www.vitana.cz/pro­dukty/koreni/ko­reni-vitana/jednodruhove-koreni/citronova-kura/35/Citronova-kura.html

Další odpovědi
Michal

Myslím si,,že v bio prodejně s ovocem.Někdy jsou i v normálních prodejnách se zeleninou k dostání citrony,kde je napsáno:chemicky neošetřeno.To jsou poznatky z Prahy,nevím jak je tomu jinde.

Nuk nuk

Některé hypermarkety občas nabízejí citróny bez chemického ošetření. Chce to ale hodně velké štěstí a narazit na ně. Pak bývají označené cedulkou. Některé bio prodejny pak mívají i ovoce a zeleninu, tam by citrusy bez postřiku měly být samozřejmostí.

Mary11

„chemické“ citróny myji v horké vodě s octem a vydrbu kartáčkem …

HOMER

kez bych vam mohl s cistym svedomim poradit si je vypestovat sam…mne uz se ta citronova kura prave kvuli chemii naprosto zhnusila.rozhodne nelze odstranit!jedine kdyz se vam podari sehnat bez osetreni napriklad tady:http://www.zdra­vanota.com/pro­duct_info.php?cPat­h=225_285&pro­ducts_id=556&os­Csid=8eea41e327a­e3.