zjentek

Kde přezimují zlatoočky?

Já jen že mi nezimují, ale doma poletují. Tak jestli je to nevyčerpá.

Nejlepší odpověď
marci1

Zlatoočky potřebují k zazimování úkryt. Nejčastěji je najdeme za oknem, v různých otvorech v kůře stromů nebo na půdě, ale také zachycené v pavučinách. Nebo jim můžeme vyrobit úkryt. Dřevěný s úzkými podélnými štěrbinami (nesmí do něho zatékat), dá se koupit i dřevocementový. Vystelte ho senem. Nesnažte se je likvidovat, budou vám velice užitečná na jaře. 🙂
https://sazenic­ka.cz/zlatooc­ko/

Další odpovědi
paul1

Jednou nám zimovali za garnyží v jídelně.