nyjono

Kde pořídit tuto „redukci“ z baterií do sítě?

Myslím, jinde než na Amazonu apod.

Nejlepší odpověď
Dochy

Nikoli nabíječka, ale normální zdroj s tím, že „baterky“ v balení slouží jen jako kontakty. Tj. do zařízení, které standardně může být napájeno jen z baterií – tímto je napájeno ze sítě. U nás jsem už dlouho nic takového neviděl, za mých mladých let se to bastlilo doma. Na obrázku to není vidět, ale do každě z těch „baterií“ by měl vést jeden fous z toho kablíku.

Další odpovědi
aliendrone

Už na první pohled to vypadá jako šitózní zdroj. (Jestli se pletu a dává víc jak 1A, tak dnes půjdu s řevem spát, ale šacuji to tak na max. 500mA)

Jistě máš doma „vyčochtané“ nabíječky (u více jak poloviny je problém u koncového konektoru – ukroucené/přerušené vedení) S trochou snahy není problém si z takové nabíječky tohle vyrobit, přičemž dnes nejčastější USB mají i vhodné napětí (pro náhradu 3× AAA >> 4,7V) a obvykle jsou schopné dávat proud 1–2A. V podstatě za nulové náklady tedy vyrobíš LEPŠÍ variantu tohoto bazmeku.

Jako ideální se mi jeví pořízení něčeho takového > https://www.mi­ronet.cz/goobay-univerzalni-napajeci-adapter-230v-312v-stejnosmerny-1000ma+dp3350­69/?gclid=EAI­aIQobChMIqIrAv53p5A­IVDed3Ch2MYwi­AEAQYASABEgIP­hfD_BwE (nebylo by nutné ani přerušovat kabel, využiješ zdířky v koncovce adaptéru s tím, že napojíš přímo dotyčnou „náhražku baterie“ přímo do nich). Takže pokud jen trošililinku zabastlíš, pořídíš jednak „univerzální“ AC adaptér 3–12V s několika koncovkami, který budeš moci využít na mnohem širším poli, než tenhle nesmysl, který myslím přijde cenově nastejno a k jakýmkoliv jiným účelům něž je nahražení baterií je nanic, o [předpokládaném] výkonu nemluvě. ;)

elkon

Vypadá to, že podle popisu to nahrazuje baterky, takže nabíječka. A tu můžeš koupit kdekoli.

led

Na obale tohto adaptéru je napísané „Battery eliminátor“ tj.
náhrada batérie, ktorá zo sieťového adaptéru napája zariadenie cez kontakty určené výhradne pre batérie.
Zakúpiť si možno cez ázijské obchody predávajúce na území EU, prípadne na ebay alebo internetové obchody.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=avas­t&biw=1093&bih=500&e­i=VNWJXZG3DtmO8gLa­oLegDw&q=ebay+bat­tery+eliminator&oq=e­bay+battery+e­liminator&gs_l=psy-ab.3..0i30.179633­.181603..182882­...0.0..0.123­.502.2j3.....­.0....1..gws-wiz.......0i7i30j0i13­j0i13i30.s3FnL28XI­ho&ved=0ahUKE­wiRsZLbhunkAh­VZh1wKHVrQDfQ4ChDh1QMIC­w&uact=5

nyjono

Dochy, kablík veden jen k 1 baterii, ostatní jsou pro uzavření okruhu.

Dochy

Jo tak to je taky možnost. Alespoň kabel nebude tak trpět a uživatelsky to bude trochu blbuvzdornější.

aliendrone

Sám to očíhni a uvidíš, že to není žádná „megavěda“ ani pro úplného laika, zbastlit ekvivalent tohoto produktu. :)

nyjono

Mám doma nabíječku se stejnou zdířkou. Ale je na 12V, zařízení je na 5V.

aliendrone

Pokud je zařízení na 5V (a současně na 3ks AAA baterií), tak je cosi shnilého ve státě bastlířském. ;) :D :D

nyjono

Je na 4 AA

aliendrone

Aha, tak to jo. To bys potřeboval k zbastlení buď to z odkazu nebo klasickou 6V nabíječku k nahrazení. USB by nestačila.