kosmaas

Kde najdu statistiku objemu spadaného listí ve členění podle krajů?

Odpovědi
Edison

Tu si můžeš udělat sám. Spadané lidtí nikdo neměří, bo ani nemůže. Leda listí odevzdané někam… možná. Ale dalo by se to odhadnout z plochy osázené listnatými stromy. A to už někde najdeš.

EKSOT123

Překvapím tě. Když už jsi to nakousl, tak to vezmu vážně. Ještě před cca 3 lety před kůrovcovou kalamitou měl stát nejen spočítaný ale i změřený snad každý strom v lese. (U listnáčů tento přehled mají úřady myslím i ještě dnes) Když jsem si několikrát žádal o povolení těžby, tak mě předem řekli, kolik kubíků dřeva tam mám a opravdu to bylo velmi přesné.
Píšu to proto, že se mi to vůbec nelíbí. Úředníci potřebují práci, ať jdou radši dělat. V tomto případě jde ale zřejmě o přežívající dědictví z doby komunismu, týká se to více věcí v lesnictví, o myslivosti radši nemluvě.