annas

Kde najdeme staré mayské město Copán? Čím se proslavilo?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Najdeme ho v Hondurasu.

Copán byl druhým nejvýznamnějším městem májské civilizace. Žilo zde asi 20 tisíc obyvatel a díky architektuře se přirovnává spíše k Paříži Májské říše.

proslavil se … Je to místo, kde se nachází nejdelší hieroglyfický text Nového světa vytesaný na schodišti pyramidy. Samotný archeologický park se skládá ze tří částí: Velké náměstí a Akropolis, rezidenční čtvrť s pohřebištěm a rezidenční čtvrť s lesem. Kromě několika pyramid a chrámů zde naleznete velké množství oltářů a soch archeologického parku. Poslední částí jsou podzemní tunely zpřístupněné nedávno.
Unaví-li vás nesnesitelné horko, v Copánu běžné, je nejlepší se vydat na sever země k atlantickému pobřeží. Z Copánu pojedete směrem na druhé největší město Hondurasu San Pedro Sula a odsud po silnici směrem na Puerto Cortés.

Zdroj: http://in.ihned­.cz/c1-17577730-honduras-mala-zeme-tri-velke-svety

Další odpovědi
vagra

Město Copán najdeme v Hondurasu a proslavilo se
jednou památkou, ze které mrazí v zádech.
Je to Mayský kalendář.
To, s jakou přesností Mayové určovali načasování fází Měsíce a Slunce, je obdivuhodné. Jejich kalendář ale není věčný. Spočítali, že Slunce jednou doběhne na konec své cesty.
A má to být už brzy. 25. prosince 2012.
Doufám, že mayští astronomové přece jen nebyli neomylní.

Zdroj: http://www.fif­tyfifty.cz/Co­pan-kde-Mayove-predpovedeli-konec-sveta-6184862.php