Kde na internetu zjistím, zda bude během 1–2 hodin pršet?

Při zvažování krátkých cyklistických výletů často řeším problém, zda bude během následujících 1–2 hodin pršet. Kde najdu nejspolehlivější infomace? Informace z běžných předpovědí typu „z jihu príbývání oblačnosti, občas déšť“ mně nestačí.

Odpovědi
petr83

Doporučuju se podívat, na meteoradar, kde je vidět jak oblačnost postupuje. například www.meteoradar.cz. A nebo seznam provozuje službu počasí.cz kde mají na mapě CR zpracovány predpokládaný vývoj oblačnosti, srážek i teplot

Zdroj: www.pocasi.cz

vito

Já bych doporučil stránku www.meteoweb.cz , kde jsou i podrobné předpovědní modely

Zdroj: www.meteoweb.cz

kazisvět

Meteoradar.cz je fajn, ale jsou tam přes 2 hodiny stará data, což použitelnost dost snižuje.
Osobně používám pro odhad srážek mobilní verze aplikací na chmi.cz, kde jsou data maximálně půl hodiny stará. Viz zdroj.

Zdroj: www.chmi.cz/me­teo/rad/index­.html

Nuk nuk

Dle mého názoru, nejpřesnější údaje má Český hydrometeorologický ústav : www.chmi.cz

Jivinho

Doporučuji www.idnes.cz/pocasi ..

bumay

http://www.medard-online.cz

fedasino

pro téměr přesné zjištění počasí existují programy, které naistalujete do svého počítače a máte naprostý přehled o počasí. Jeden z těchto programů je například Weather chanel. Tento program je vybaven několika funkcemi jako jsou například aktuální stav počasí v Evropě, přesná aktuální teplota ve vašem okolí, srážková mapa ČR a Evropy a další užitečné funkce