jonášek

kde jsou uloženy ledviny

ledviny jsou uloženy ve výši obratlů:10hrudního –1.bederního,11hrud­ního-2.bederního,12hrud­ního-3.bederního

Nejlepší odpověď
annas

Ledviny jsou uloženy v prostoru v rozsahu 12. hrudního obratle (Th12) až 3. bederního
obratle (L3). Ledvinová branka se promítá do úrovně 2. bederního obratle (L2) a
ledvinové cévy se promítají přibližně do úrovně 1., event. 2. bederního obratle
(L1/L2). Levá ledvina bývá oproti pravé (pravá ledvina leží pod játry) uložena výše a to o ½ nebo 1 obratel.

Zdroj: http://mefanet­.upol.cz/weby/fi­ac1/cs/bricho/dwnld/to­pografie/retro­peritoneum.pdf