Anonym*

Kde Je zakotveno nabytí právní osobnosti ?

Zdravím. Chtěla jsem se zeptat, věděl by jste někdo kde je zakotveno (napsáno) nabytí právní osobnosti ? Já se domnívám ze někde v zákoníku, pokud ano kde ale přesně. Pokud ne prosím o radu, děkuji. Hezký večer.

Nejlepší odpověď
Edison

Zákon č. 89/2012 Sb. Zákon občanský zákoník

§ 23

Člověk má právní osobnost od narození až do smrti.

Asitak 20 s hledání… S těmito schopnostmi studuješ VŠ? A právo?

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89#p23

Další odpovědi
autacek

Zkus nahlédnout do NOZ (zák. 89/2012 Sb.)

Důležité je ale vědět, o jakou právní osobnost ti jde, definici úplné právní osobnost najdeš v § 23, pro případ částečné právní osobnosti budeš muset číst ještě o kousek dál.