Avatar uživatele
Registrovaný

Kde je hranice freq. ovlivnitelnosti elmag. zář. pomocí optických systémů ? A proč ?

Jaké jsou hranice ovlivnitelné průchodnosti elektromagnetického záření skrze optické systémy ? Zajímá mě jen odpověď od vlnové délky x do vlnové délky y , nebo od freq x do freq y a odpověď na otázku proč.
Nic víc kolem mě nezajímá.

(upřesnění: "hranice ovlivnitelné průchodnosti" tím mám namysli rozmezí ve kterém můžeme elektromagnetické záření při průchodu optickými systémy buď rozptylovat, nebo centralizovat)
(upřesnění k proč: zde hledám odpovědi typu, "protože podle fyzikálního zákona...";"protože když elektromagnetické záření dopadne na částice, které jsou v optických systémech uspořádány ...blabla :)"; apod.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Záleží jaký optický systém použiješ. Bla, bla

Fresnelova čočka
Gravitační čočka – je založena na Einsteinem předpovězeném ohybu světla v gravitačním poli. Má význam v astronomických pozorováních, neboť způsobuje zdánlivé posuny některých pozorovaných objektů na obloze.
Magnetická čočka – speciálně tvarované magnetické pole, které působí na elektrony podobně, jako klasické čočky na fotony; je součástí elektronového mikroskopu.
Elektromagnetická čočka


Avatar uživatele
Stříbrný

Ëlektromagnetické záření je velice široká oblast, lišící se vlnovou délkou a tím i vlastnostmi, televizní, rádiové vlny, viditelné světlo, rentgen, UV, infrmačervené světlo.
Každé záření má charakteristickou vlnovou délku a proto se pro ně používá konkrétní optika, čočky, mřížky a pod. Například přes okelní tabuli vidíš barevně, ale nemůžeš se opalovat, protože ultrafilové paprsky neprocházejí přes sklo.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3284
Zlatý quentos 1445
Zlatý mosoj 1404
Zlatý Drap 1263
Zlatý Kepler 1025
Zlatý led 743
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 683
Zlatý Lamalam 664
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.