Michala11

Kde hnízdili čápi, než jsme postavili komíny?

Nejlepší odpověď
marci1

Kdysi si čápi stavěli hnízda na stromech, posedu, stozích slámy ap. Vždy na nejvyšším místě. 🙂

„Hnízda dnes najdeme na střechách budov, nefunkčních komínech, sloupech elektrického vedení, hnízdních podložkách, leckde i na vodojemu, posedu či stohu slámy. Zpravidla platí, že čáp dává přednost vyvýšeným místům, tak aby mohl při odletu z hnízda seskočit a roztažením křídel se snadno dostal do vzduchu. Nerad však obsazuje vysoká místa na holých větrných vrcholech či kopcích. Vyhledává vyvýšené body v údolí obklopeném otevřenou krajinou. Na hnízdě se oba partneři zdraví hlasitým klapáním zobáku s typickým záklonem hlavy“.

https://www.bir­dlife.cz/capi/ca­pi-rodina/cap-bily/

Další odpovědi
Kepler

Souhlasím s marci. Jestlipak hnízdí čápi na Babišově čapáku?

Arne1

Představ si, že dodnes ještě sídlí i na stromech. Zajeď se podívat například na čapí kolonii v městečku Marchegg.