Kazatel

Kde byly ve vašem městě první jezdící schody?

Nejlepší odpověď
ten který je

V meziválečném období to byl první eskalátor vedoucí v Praze na Letné.Eskalátor nahradil zrušenou lanovku.Další eskalátor byl vybudován v obchodním domě Bílá Labuť krátce po obsazení našeho státu Německem.
http://www.bi­lalabut.cz/pa­ge/about-us/

Zdroj: https://nasre­gion.cz/na-letnou-jezdil-nejstarsi-cesky-eskalator-mel-schody-ze-dreva-a-zahral-si-ve-filmu-5663/

Další odpovědi
Funna

v roce 1934, ve zlínském obchodním domě, který postavila firma Baťa…takže ještě před slavnou Bílou labutí .-)

seraphico

Na Letné.

Emefej

V mém rodném městě to byly schody na Letnou.

paul1

U nás na chatě. Šel jsem po vnějších schodech a nesl kávu do posezení. Trochu popršelo a nějak se mi podařilo špatně šlápnout a sjel jsem po schodech dolů po zadnici s podnosem instiktivně nad hlavou, takže to odnesl jen jeden šálek 😁 .

zjentek

V Ostravě.

elkon

OD Prior.

Dochy

Já jsem z vesnice. Nejblíže v Budějkách – tam byli v Prioru. Ale jestli to byli první to netuším.

cochee

No to fakt nevím – nejsem pamětník. Za mě – děcka už tam byly několikery a určitě byly nějaké už neexistující.