Avatar uživatele
arygnoc

Každé učiněné dobro musí být po spravedlnosti potrestáno.

Také se Vám to stalo – pomohli jste někomu, a ten Vás třeba okrad?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? gnr54, rynek878, chudst, tom004, anonym před 4699 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Katusa

To se asi stalo každému…ne teda, že by ho potom někdo přímo okradl, ale například ho pomluvil. Pro „pobavení“ tu uvedu jeden příklad, že mezi lidmi neopanuje solidarita: Známá v zimě zapadla s autem do závěje, zastavili ji v autě 2 chlapíci, nabídli jí, že ji vytáhnou…natáhli lano, jeden nasedl do svého auta, druhý do auta známé, auto vytlačili ale po pár desítkách metrech lano odpojili a zvesela odjeli s oběma autama. Tady člověk už může jen doufat, že na každou svini se najde řezník

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Ešteže sú rozprávky, tam to platí na 100%. Niekedy to platí aj v reálnom živote, ale…
Poznám prípad, keď zobrali zraneného krvácajúceho do auta a na dvore nemocnice (nezamkli dvere) počas prenesenia zraneného do budovy, im auto vykradli.
Za dobrotu na žebrotu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

Slovicko „kazde“ mi tam nesedi. Neni to rozhodne pravda. Ale obcasna pravda to je. Ne, nikdo me neokradl, ale chtel pomahat vice a vice, nez jsem to zarazil. (Slo o rady, ne o penize.) Rad pomohu, ale vseho s mirou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Každý dobrý skutek,musí být po zásluze potrestán.Někdy to funguje.Půjčil jsem kámošovi auto,vrátil se šrot.Naštěstí se mu „nic“ nestalo.Ale,je to už 40 let,vše srovnáno a odpuštěno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

To platí absolutně. Jak by se poznalo dobro, nebýt zla? Jedině takhle se generují mučedníci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak zatím nějaké velké majetkové škody se mi za to neoplatili, ale jednou sem pomohl ve škole šikanovanému spolužákovi a co sem za to dostal? poznámku od účitelů, od toho spolužáka várku drbů a nadávek.
každé dobro určitě nemusí být potrestáno, ale určitě to každý zažil ;D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Mne mnohokrát (neokradli, ale jinak odměnili), ale teď je dobře vidět v naší společnosti, že to přísloví má pravdu. Naše vláda se tak snaží abchom se měli dobře a ejhle, několik stovek tisíc občanů projevuje vůdči její snaze značnou nevoli.
nebo je to jinak třeba – na hrubý pytel hrubá záplata.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek