Jitka

karavan na pozemku

Dobrý den, postavila jsem si karavan na pozemek a stavební úřad po mě chce povolení o umístění. Má na to vůbec právo, když se jedná o přívěsné vozidlo za motorové vozidlo?
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Bohužel jsem zjistila, že záleží na posouzení každého konkrétního úředníka. Podle zákona nezáleží jakým způsobem je „výrobek“ spojen se zemí, protože i jakýkoli výrobek určený k bydelní může být považován za stavbu. Ale paradoxně zákon nezná pojem karavan pro bydlení, takže mi úřad neumožní získat adresu a tím pádem si i přehlásit bydliště. Kdybych nepotřebovala další jednání na stavebním úřadě, tak bych se s nima šla hádat, ale znáte to…

Odpovědi
standa

Pokud se jedná o VÁŠ pozemek, tak pro takovéto umístění karavanu nepotřebujete vůbec žádná povolení.

panenka

jestli je to pozemek váš tak v žádném případě úřad nemá právo chtít po vás povolení o umístění.

m.mrkvicova

nejedná se o nemovitost, tak se o to nemá stavební úřad snad vůbec starat…

Rhapsody

Pokud je karavan umístěn na kolech a na vašem pozemku stavební úřad nemá právo něco takového požadovat. Pokud jste však karavanu sundali kola a je umístěn na podpěrách (nebo podobně) může se jednat o neohlášenou stavbu, a pokud je umístěn na cizím pozemku na kolech je třeba souhlas vlastníka pozemku. Je jedno jestli jste připojeni dočasným způsobem na elektřinu, ale s kanalizací by možná mohl vyvstat problém o mobilní jednotce

Jana5678

Dobrý den, situace s umístěním karavanu na pozemku zní opravdu složitě. Je to určitě komplikovaná legislativní otázka, která může různě záležet na přístupu konkrétních úředníků. Rozumím, že pokud vám nejde jen o dočasné parkování, ale o trvalejší bydlení, může být problém získat potřebná povolení. My jsme se loni rozhodli a využili firmu, která nabízí prodej obytných aut. Od té doby si užíváme dovolené na čtyřech kolech.