Petr1245

Kapající olej ze světla

Dobrý den, nevíte někdo kde se bere olej v zářivkovém světle? A dá se to nějak spravit?

Odpovědi
elkon

Může to být olej z kondenzátoru. Kondenzátor vyměnit (nebo aspoň odpojit). Pokud by došlo ke zkratu v kondenzátoru, ozve se značná rána a vyhodí to jistič.

Dochy

Zeptal bych se v jakém prostředí je to světlo umístěno. Normálně by tam nic takového být nemělo. Pokud by vyhořeli nějaké plasty, mohlo by tam být trocha něčeho s olejnatou charakteristikou, ale jen trocha… A asi byste si všimli.

elkon

Dochy – toto se stává většinou u starších zářivkových svítidel. A pokud jsem se s tím setkal při práci, tak to bylo skoro vždy ve vlhčím prostředí. Ale neznamená to, že se to nemůže stát i jinde.