dust8

Kam z těchto míst je nejvhodnější vyhodit banánovou slupku?

Jde mi spíše o praktičnost a užitkovou hodnotu.

Nejlepší odpověď
annas

Jinam?

Nedá se jednoznačně odpovědět.

Možné jsou všechny případy kromě směsného odpadu.

Záleží na tom, zda máte doma hnůj, zpracováváte kompost, máte záhony., nebo bio odpad dáváte rovnou do popelnice.

Můžete si vyrobit hnojivo. Banánová slupka je výborné hnojivo, zalévat např. rajčata růže atd. Za delší dobu pak lze vyhodit na kompost…

Posekat slupku na kousky a zahrabat do hlínu na záhon.

Můžete se podívat na přípravu hnojiva.
https://vychy­tavkov.cz/bana­nova-slupka-jako-hnojivo-dokaze-opravdu-zazraky-budete-mile-prekvapeni-vysledkem/

Další odpovědi
zjentek

Jinam?

Od těch dob, kdy třídíme a kdejaký mamlas má přistavenou hnědou nádobu, nemají racci a podobná zvířata na skládkách co žrať a hynou! Prosím občas chleba do směšného odpadu!!! (Když už ne kostřičky serdinek, kosti skořápky atak dále.)

Rokio

Bio popelnice

Do bio popelnice.

http://www.en­vic.cz/faq/je-mozne-vhazovat-slupky-z-citrusu-do-hnedych-kontejneru-na-bioodpad-kdyz-je-kura-chemicky-osetrovan.htm
zdroj: envic.cz

anonym

Jinam?

Vybral jsem 2 tebou nabízené možnosti: Bio popelnice nebo kompost. Pokud ti jde o praktické využití, pak kompost. A jako hnojivo supr. Osobně to hodím do bio popelnice. Jen ne směsný, je to škoda.

Arne1

Jinam?

Někomu nesympatickému pod nohy

Drap

Jinam?

Banánové slupky dáváme do konvičky na zalévání pokojových kytek. Zalije se vodou a zalévají kytky. Až jich e tam více, tak se dají na kompost. Ta voda zý vyluhovaných slupek je výborné hnojivo.

EKSOT123

Kompost

Pokud ti tedy jde o největší užitkovou hodnotu, možná by bylo vhodné místo před vchodem do parlamentu…?
Z bio banánů můžeš slupky krmit koze, praseti aj. a jako takový bonus pro spřátelení jim můžeš nabídnout i celý banán. Na netu je spoustu rad využití, jako na pleť aj.
Když chceš vyhodit, asi je nejefektivnější zahrabat přímo na záhon (jsou menší ztráty živin), ale není to praktické z víc důvodů. Jednodušší je hodit na hnojník, a pak všechno najednou vyvézt a zaorat. Ovšem pro většinu obyvatel je dostupný pouze směsný odpad, což přinese spíš výdaje, antihodnotu.