Fyzik

Kam teče voda, když zamrzne řeka?

Já vím, že nejdřív proudí pod ledem, ale až zamrzne úplně všechna?
Doplňuji:
Nevymýšlejte pohádky, když je týden v kuse mínus deset stupňů a nemyslím zrovna na Vltavu, ta voda zamrznout musí!

Ale když si vezmu i třeba malej zamrzlej potok, tak tam za den v létě proteče strašně moc vody, tak se toho musí někde nedaleko od pramene (kterej má zhruba konstantní teplotu) hrozně moc nashromažďovat, ne? Nejde mi do hlavy, kam ta voda teče.

Nejlepší odpověď
Drap

U menších potůčků se to někdy stává při velkých a dlouhodobých mrazech. Potom většinou teče voda po ledu a rozlévá se po okolí. Takováto situace ale většinou trvá jen krátce.

Další odpovědi
badisko

nikde na planete nejsou tak nizke teploty… aby zamrzla kompletne ..a kdyby se to stalo …tak bude tect oklikou … tam kde je teplota vyssi…proste by se rozlila do prostoru jako pri uzamcene prehrade …

Kelt

Voda mrzne – tuhne při 0 °C, ale největší hustotu má při 4°C. Taková voda je při dnu. Tekoucí voda nemá šanci zmrznout, tak teče pod ledem v korytu řeky.

honza19hk

nezamrzne a pokud zamrzne uplně celá, lidi se toho nejspíš nedožijou.Planeta by musela prodělat obrovské klimatické změny a to by dřívz mrzli lidé než řeka.

některé řeky mají klidně 10m hluboké koryto a to těžko zamrzne,řeka je tekoucí voda,proto na ni není v zimě tak silný led jako na rybníku což je voda stojatá.

Jinak voda si cestu vždycky najde,kdyby zamrzlo koryto poteče voda z pramene po vrchu a bude namrzat na vrchní ploše ledu.
Doplňuji:
pohádky říkáš ty, žádná větší řeka ti nezamrzne uplně.Ani rybník co má třeba metr hloubku ti nezamrzne uplně.Ikdyby bylo týden třeba –40 tak ti to nezamrzne.

anonym

Aby zamrzla úplně všechna voda v řece, tak by musel zamrznout i její pramen. je malá pravděpodobnost, že by to došlo až tak daleko. To by musela promrznout země podstatně hlouběji než do nezámrzné hloubky.

badisko

Videl jsi pramen Vltavy ?.. reka neni jen pramen …ale hlavne jeji pritoky a v zime tolik tekute vody zase neni Fyziku.....
Nejdrive si uvedom kde se nachazi vsechna voda v zime a kde je pak na jare … hele tento nick ti moc nesedi .....:D mozna tak Antilogik…