VaclavZeman

Kam si myslite, ze by se hodil takto podivny kluk?

Jeste minuly rok jsem mel v jedne nejmenovane tride podivneho kluka. Ten kluk s nikym nemluvil, intelektualne zaostaval a snad na zadneho ucitele, vyjma me (me pry podle jeho maminky mel velice rad), vubec nereagoval. Kde kdo by si mohl rict, co takovy kluk (ktery mimochodem byl i autakem) dela na viceletem gymnaziu. Ale on zvladl prijimacky, i kdyz jsem o tom slysel mnoho fam a hypotez, ale to pro moji otazku nema vyznam. A az do minuleho roku prochazel (ja jsem ho jeste po skole doucoval). A ted reparat z nejmenovaneho predmetu neudelal. Tak si rikam, kam tak mohl jit. Nekam prece musel jit, ne? Tipuju, ze by mohl na knihovnickou skolu, protoze tam se nemusi moc s nikym bavit. On sam se nebavil s zadnym spoluzakem a nikdo o nem moc nevedel. Doufam, ze na tomto webu nepusobi. Kam byste ho poslali vy, kdybyste byli jeho rodicem?

Odpovědi
Lotr2008

My nevíme, co ho baví, to musí posoudit jeho rodiče.

paul1

Když si nerad povídá s lidmi, tak na IT, například na nějaký kurz:

Zdroj: https://www.sko­leni.cz/kurzy/po­citacove-a-it-kurzy-id-39

led

Pokiaľ ide o autistu, stretávam takých „mimozemšťanov“, ktorí to, čo ich zaujíma hravo zvládajú a veľakrát svojich rovesníkov vysoko prekonávajú. S ostatným témami, pre nich nezaujímavými sa často nechcú ani zaťažovať. Prečo o nich hovorím, ako o mimozemšťanoch? To nie je ich podcenenie ani myslené urážlivo. Jednoducho oni mi sami povedali, že sú na Zemi len dočasne, na získanie informácií a skúsenosti o živote Človeka. S podobnými „divnými ľuďmi-neľuďmi“ sa stretávam celý svoj profesný život (nie, nie som psychológ, ani podobné monštrum. Nie som lekár, aby som to pomenovala lekárskymi výrazmi.)
Určiť, kam takýto mladý človek má ísť študovať, môže zodpovedne len ten, kto takéto deti pozná osobne, nielen z popisu iných. Pokiaľ mu chcete pomôcť, skúste sa s ním porozprávať, je možné, že nebude presne odpovedať na vaše otázky, ale nechajte ho nech sám občas „uvoľní svoje embargo na pre neho dôležité témy“ Chlapca v škole pozorujte, nielen počas hodiny, ale aj mimo vyučovania, spoznajte pohľad rodičov a spolužiakov. Dôležité je, aby ste v ňom nevzbudili pocit, že mu v niečom klamete. Vtedy by ste váš „boj o život“ prehrali.

cappuccino

Ja bych ho videla nekde u zvirat.

Darcy

taky může jít o nedostatečnou diagnostiku Aspergerova syndromu, podle toho ci píšeš zřejmě uzavřený typ (existuje otevřený a uzavřený variant). Měla jsem kolegyni s touto diagnózou, ale nikdy jí nebyla diagnostikovaná oficialne, pro všechny byla prostě „ta drbnuta Natalie“.. a je fakt, že v kolektivu byla vysloveně neoblíbená až nenávidená.. Ale pres to všechno má manžela a dospělou dceru, takze nějakým opravdu podivným způsobem se uměla začlenit do společnosti… tedy, nema pratele a je 24/7 v práci a doma, nic jineho.. ale ze společenského hlediska uspěla – ma práci (19let tu stejnou) a má rodinu. Jen treba potřebovala neustále dozor, vysloveně práci s příkazy co a jak ma udělat. Sama od sebe neudelala nic. A emoce 0…
Takže by si mohl najít školu a práci tam, kde to vyžaduje opakující se činnosti, rutinu, která jeho upokojuje, a nemusí u toho myslet – prostě zautomatizovamá práce mimo kolektivu. Archiv, výroba hand-made věcí (treba dlažby na zakázku a pod) co je slušne placeno a je to apakujici se cinnost. Taky administrativa.. tedy spíš firmy na likvidaci dat.