Alofok

Kam se vyhazuje stavební materiál?

Budu bourat zeď 2×3m tlouška 10cm, kam se vyhazuje odpadní materiál? Na sběrný dvůr? bude stačit přívěsný vozík nebo si mám objednat kontejner?

Nejlepší odpověď
Drap

Vozím takové věci přímo na skládku. Vozík nebo kontejner musíš určit sám podle toho, kolik toho budeš mít. V některých obcích lze po dohodě stavební suť dávat na určená místa, kde je třeba nějaká navážka. Dozvíš se to na příslušném obecním úřadě.

Další odpovědi
cochee

Je to asi místně různé. U nás v Ově, mám takový pocit, ještě nedávno se dala suť jednorázově odvést na přívěsném vozíku i na obyč sběrný dvůr a do tohoto množství snad to bylo zdarma. Teď už je zpoplatněno vše, například klasická suť (cihla beton omítka štěrk atd.) v objemu cca 10 l (kbelík) stojí 5 Kč, směsná suť (příměsi izolačních hmot, térové lepenky, umakart, sádroš atd.) v tomtéž množství je za 20 korun. Zdroj. A btw, tohle by ti asi na přívěsný vozík vejít mělo, to je něco přes půl kubíku.

Zdroj: https://www.o­zoostrava.cz/pro-obcany/ostrava/sta­vebni-odpad

cukrar

Přívěsný vozík to odvozí na několikrát. Kontejner najednou.
2m x 3m x 0,1m = 0,6 kubíků. To váhově neuvezete, načechrané nerovnané to bude 3× vozík.