zjentek

Kam se časem podějí odkvetlé květy šeříku, které ze stromu nikdo neostříhal?

Nevím jak jinde, ale u nás na Prajzké se traduje, že se květy šeříku po odkvětu stříhají. Ale co když člověk ostříhat nestihne? Co když odkvěty nestříhá?

Přece příštím rokem, když šeřík znovu pokvěte, tak tam květy z předchozích let nebudou… nebo budou?

Nejlepší odpověď
elkon

Odkvetlé části ostříhám, protože se tím strom vysiluje, když tvoří semena a také to vypadá blbě. Když se to neostříhá, tak semena potom zaschnou a po několika letech opadají. Strom ale špatně nasazuje nové květy. Podobně to je i u rhododendronů. Tam je potřeba odkvetlé květy vylamovat, aby mohl nasadit na nové v plné síle.

Další odpovědi
EKSOT123

O stříhání květů orgovánu slyším poprvé. Zřejmě se to tedy někde dělá a věřím, že to má svůj přínos. Normálně ale tobolky orgovánu na podzim dozrají, puknou a křídlatá semena z nich odletí. Přes zimu pak opadají i vyprázdněné tobolky. Do příštího kvetení ve většině případů zůstanou na keřích jen tu a tam zbytky některých klacků po květenstvích. Ani si toho nevšimneš, žádná újma na kráse. Ale nevylučuji, že někdy může nastat nějaká porucha a zůstane jich neopadlých víc.

EKSOT123

Je legrační, že místní znalci dávají radši palce Elkonovi, přestože píše prapodivné neuvěřitelné věci. Že by si něvěděli rady s tím mým „orgovánem“? Je to slovensky.

zjentek

Nic to nemění na skutečnosti, že TADY jsme na ČESKÉM webu. (;