Kam mohu ohlásit, že zaměstnavatel porušuje zákon o pracovní době – musím dělat delší směny než je ze zákona povoleno.

Ve smlouvě není žádná zmínka o tom, že bych snad měla směna být tak dlouhá – více jak 12 hod.

Nejlepší odpověď
standa

Předně byste měl(a) tuto skutečnost projednat se zaměstnavatelem a sdělit mu (nejlépe písemně), že jedná v rozporu s pracovní smlouvou a zákoníkem práce.

Podle jeho reakce bych pak zvolil další kroky:

  • zvážil bych zda u takovéhoto zaměstnavatele zůstat dál
  • zvažil bych zda jej ´žalovat´

Pokud máte potřebu tento ´problém´ řešit ihned, tak napište dopis na Oblastní inspektorát práce.

Zdroj: http://zamestna­nost.poradna-prava.cz/adresar-instituci/adresar-oblastnich-inspektoratu-prace.html