jari

Kam mám jít zažádat, aby mi byly vyměřeny alimenty?

Chtěl bych mít klid a zažádat než bývalá partnerka.Předem děkuju za informaci.Nebo alespon kde mi dají formulář
Doplňuji:
No možná je domluva tedy přesně,ale stejnak to musí být podložené nějakou ibnstitucí aby mě pak nevypekla že jsem nikdy nic nedal

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Podat návrh u Okresního soudu, dohoda s býv. manželkou je možná.

Další odpovědi
BEAES

Většinou se tohle stanovuje už u rozvodového stání, divím se, že vám soud neurčil kolik máte platit. Dohoda je možná, ale vše si musíte podložit písemně, pokud budete peníze posílat z účtu na účet, tak si schovávejte, nebo tiskněte výpisy s odeslanou částkou, popř. ústřižek od složenky, pokud byste dával peníze osobně,tak si zřiďte sešit a tam si zapisujte datum předání, částku a nechte si to ex. podepsat, bylo by dobré, kdyby i ona o tom vedla záznam a vy jste jí zase podepsal předání. Doporučuji pro jistotu návštěvu advokáta, ať vám poradí, jak to přesně udělat.