zjentek

Kam létají umírat ptáčci?

Letos je těch ptáků v zahradách opravdu mnoho (tedy v té mé určitě). Vrabčáci, sýkory, kosi, v obrovském množství, výjimkou není také rehek, pěnkava, zvonek… A nikdy nikde žádná mrtvolka. Děkuju.

Nejlepší odpověď
marci1

Není jisté, zda ptáci vůbec létají umírat někam jinam, než kde žijí. Někteří lidé si to myslí, protože je vzácné najít mrtvého ptáka v přírodě. Existuje však několik možných vysvětlení, proč tomu tak je:
Jedno z nich je, že ptáci jsou velmi citliví na změny svého zdravotním stavu a snaží se skrývat své slabosti před predátory a konkurenty. Když se cítí nemocní nebo starší, mohou se stáhnout do bezpečnějších a klidnějších míst, jako jsou husté keře, dutiny stromů nebo budov. Tam mohou zemřít bez povšimnutí.
Další možností je, že mrtví ptáci jsou rychle odstraněni z prostředí jinými zvířaty, jako jsou kuny, hmyz nebo bakterie.
🙂

Další odpovědi
aliendrone

Kdysi to řešili mrchožrouti, dnes důchodci. Ptačí vývar je prý nejlepší (tvrdí „Fialová kuchařka“ a pokud si ho marnotratně zrobí nikoliv ve studené, ale v TEPLÉ vodě, tak i zahřeje – to je zase z „Třísvetrových tipů a triků JAK NA TO“. 😉 😁 😁

cappuccino

Sezerou je kocky nebo kuny!!

Randomčlověk

Možná na hřbitov 😉

Podle mě e něco sežere

aliendrone

marci1>>> Předpokládám, že máte na mysli bakterii Mrchožroutbacillus ekologitas. Ta prý slupne i slona ancvaj! Jakožto odpůrce dem(ent)okracie ji sháním za účelem obdarování lidí z posranecké sněmovny, Hradu, Strakovky aj. Jenže ji nemohu sehnat. Poradíte? 😉 😁