Risaaa

Kam jít studovat herní design? Na gymnázium, nebo střední školu?

Ahoj, jsem žák 8. třídy. Chci se stát herním designérem a plánuji jít na střední školu a poté na vysokou školu, ale rodiče mi říkají, abych šla na gymnázium, protože si myslí, že se mi nepodaří dostat na vysokou po střední škole, protože to ne jde a půjdu pracovat do továrny. Nevím, co dělat a co je pravda. (Psala jsem přes překladač, aby mi bylo dobře rozumět, omlouvám se za chyby)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Středni škola

V anketě chybí možnost  Jiná odpověď.

Abych mohla reagovat , musím zatrhnout jednu variantu, i když  záleží na vás, zda chcete  po maturitě nastoupit do zaměstnání,  nebo pokračovat dál na vyšší odborné škole nebo na VŠ.

Je pravda, že po ukončení střední školy  získáte mnoho  praktických  dovedností, a můžete začít pracovat  " v různých oblastech širokého spektra designérských a realizačních činností v rámci propagace a reklamy i knižní kultury. buď samostatně, nebo např. v grafických studiích, reklamních agenturách, nakladatelstvích, redakcích novin a časopisů, PR odděleních firem a institucí, televizních a filmových studiích a v polygrafických firmách." – z prsofilu školy.

Na gymnáziu získáte víc teoretických vědomostí z předdětů,. jejichž učivo  je náplní přijímacích zkoušek na VŠ.   Je třeba, , abyste si zjistil, čeho se přijímací zkoušky na VŠ týkají a případné nedostatky si doplnil.  V odborných předmětech budete mít na VŠ proti gymnazistům výhodu, protože oni musí začít od nuly . Neznám předměty, které se v tomto oboru sudují,a musíte z nich skládat zkoušky či zápočty, takže je vhodné, se dostavil na Den otevřených dveří , případně od bývalého absolventa se dovědět víc a dobře zvážit, která varianta je pro vás epší.

Nevýhoda gymnázia, pokud nepůjdete z jakýchkoliv důvodů  studovat VŠ, mořžná těžko seženete zamwstnání v oboru, protože   po maturitě na gymnázil nemáte žádnou kvalifikaci.

Takže je to jen a jen vaše rozhodmnutí, kterou variantu zvolíte, na tom,, jak si plánujete budoucnost.

Rovněž záleží na tom, kolik žáků se na stejnou střední školu bude hlásit, s jakým prospšdchem na , vysvědčení ze ZŠ,, opřijímacích zkouškách a dále koliokl bude škola žáků brát,do 1. ročnoíku, také na tom, zda je škola v blízkosti vašeho bydliště atd.

Nedovolte, aby někdo dělatl rozhodnutí za Vás. Jde o váš život, uvědomte si, že něco chcete dělat, můžete dělat, al le nemusíte to dělat.

Další odpovědi
da ny

Středni škola

Chybí jiná možnost.
Co je pravda, nikdo neví. Co se ti podaří/nepodaří, také ne. Zda uspěješ u přijímacího řízení na VŠ (2 roky FAMU aj.) a jak velký bude zájem o studium v oboru (z čeho si bude moci škola vybrat).
SŠ (herní grafika, design), tě dostatečně na studium VŠ nemusí připravit (ze zdravotnických SŠ se na LF dostane jen málokdo, rozsah studia nestačí na úspěch u přijímaček).
Obor je velmi úzce zaměřen, těžko říci, jaké pak budou pracovní nabídky. Rodiče mají oprávněnou „obavu“, že můžeš „skončit“ /sehnat práci/, v nějaké fabrice, v Kauflandu, Lidlu nebo nějakém elektru, jako prodavačka. V lepším případě, někde v propagaci, reklamě, podle pracovních nabídek v místě kde budete žít a pracovat.To sice není nic špatného, ale pokud máš vyšší cíl, půjdeš za ním. Jsou i kurzy, dvouleté školy VOŠ aj.
Některé technické obory/zaměstna­vatelé preferují spíše muže (bohužel, je to tak).
Gymnázium je vhodnou průpravou, pro budoucí studium na VŠ. Lepší průprava, matematika a další předměty, vyšší zátěž a studijní nároky na žáka (tam pak lépe zvládá VŠ, je menší odpad).
Všeobecný přehled, ale také široký záběr na gymnáziu (též nároky). Biologie, chemie, fyzika, zeměpis, dějepis, ZV, jazyky, matematika, PC, atd.
Tvé zájmy, přání, představy se mohou změnit. V průběhu studia SŠ i VŠ.
Gymnázium tě lépe připraví na studium různých VŠ, VOŠ. S tím, pravděpodobně počítají i rodiče.
Pokud nebude souběh termínů přijímacích zkoušek, můžeš podat přihlášku i na 2 – 3 rozdílné fakulty. Nebo příbuzné, v požadovaném oboru (všude jsou na českých školách i tzv. balastní předměty).

Yveta Cáková

Příspěvek smazán administrátorem.