Avatar uživatele
Zlatý

Kam ještě tento národ, co se debility týče, může klesnout?

Čtu toto:
http://www.novinky.cz/…

A jen nevím, jestli brečet nebo se smát. Spíš to ale vidím na to první. Chudáci čápi. :-(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ono to s národností nebude mít nic společného. Je to spíš tak,že kreténi jsou všude,ale úplně všude.Na celém světě.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

v Jedovnici má chatičku moje teta z Brna a přesně vím jaký tam žijou lidi !!
je to malá obec, samá chata a " drbny" !! který nemaj co na práci..
Doplňuji:
ad Vlku z lesa někteří ti lidé tam i jinde nemají internet a zrovna v té Jedovnici všichni nesledují informace o přírodě, ženy buď vaří pro vnoučata, perou, krmí kozy, slepice, králíky a pak posedávají na těch lavičkách a vybavujou se no a mužský ty zas po práci najdeš v hospodě tak se nediv, že jsou nevzdělaní je to venkov v tomto ohledu se jich musím zastat..
rozumí jiným věcem, kterým my zase nerozumíme maj moc dobrou slivovici mňam!


Avatar uživatele

Někdy snaha pomoci spíše zvířeti ublíží.
Doplňuji:
Ochranáři by jistě nenechali čápi trpět, kdyby byli například v přímém ohrožení života. Na druhou stranu příroda má také právo na své činy a pokud by bylo mládě hodně slabé a nemělo skoro žádnou šanci přežít, tak by se nemělo zasahovat. Lidé by měli o zvířatech vědět alespoň základní poznatky - na internetu i v knihách je dost stránek s informacemi o zvířatech a jak se chovat pokud narazíme na zvíře, které (ne)potřebuje pomoc. Často se totiž pomocí spíše zvířeti ublíží. ... Jako nevím, ale čápi a i ostatní nejenom brodiví ptáci často stojí na jedné noze, tak ji všichni asi nebudou mít zlomenou. Ještě, že ty lidi jim nelezli do hnízda jestli v něm nenajdou novorozeného Pepíka či Lojzíka. Ach jo.


Avatar uživatele
Zlatý

Nie je to otázka národa, ale neznalosť ľudí o prírode. Žiaľ, tento problém, ako bol tu býva vo väčšine príliš civilizovaných krajín s USA. Ľudia sa príliš vzdialili od prírody a už je nechápu a poznajú len z upravených filmových záberov.
Na uvedenej stránke doporučujem si pozrieť komentáre.
Doplňuji:
"väčšine príliš civilizovaných krajín s USA."
oprava:
"väčšine príliš civilizovaných krajín s USA na čele."

Takto dopadne, keď si človek neskontroluje, čo napíše


Avatar uživatele
Stříbrný

dal bych jim zapatit výjezd. Však by si to příště rozmysleli.Co já vím tak tam bylaa plošina,lezci a CAS 32 T815-to je nějakejch 20tisíc.Dal bych to těm hysterákům zaplatit.Pak nejsou prachy na opravdové výjezdy a nutnou pomoc.


Avatar uživatele

Kromě výmluvných komentářů v diskuzi u článku na Novinkách v odkazu, všichni zapomínáte, že přímo na odkazu jedovnického webu mají přímo na příslušné stránce v dolní části základní informace o chování čápů včetně odborných odkazů.
A že by na vesnici neuměli alespoň číst, je zjevně nepravděpodobné.
viz konkrétní link ve zdroji:

Zdroj: http://www.jedovnice.cz/capi/


Avatar uživatele
Stříbrný

Ach jo :(


Avatar uživatele

Je to ukázka toho,jak původně dobře myšlená snaha může být kontraproduktivní.Bohužel dost často ochranáři zvířat z řad laiků nebo ještě hůře,z řad poučených laiků maří snahu odborníků a nakonec to odnesou zase ti nevinní-příroda a živí tvorové...:D


Avatar uživatele
Zlatý

Ono to bude tím, že každé šmírování je proti přírodě...
Btw - V Jedovnici jsem byla jako dítě se Školou v přírodě. Je tam obrovský rybník, myslím Olšovec se jmenuje... Nikdy nezapomenu na to, jak jsme šli kolem něj na vycházku. Celý břeh, kolem dokola lemovaly plastové krabičky od autošampónů, duhová pěna a rozkládající se mrtvé ryby... Byly jich stovky... Kde byli přírodomilní jedovničtí tehdy?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Briketka10 naopak si myslím, že lidé z vesnic o přírodě vědí hodně. Mají i kolem sebe lesy a někteří doma zvířata chovají. Pokud někdo nemá internet, tak může čerpat informace z knih. Vždyť ani lidé ve městech nebývají přírodně negramotní.

Avatar uživatele

anonym

Na vesnicích je to všude více-méně stejné.Žiju na vsi už dost dlouho,takže to vcelku dovedu posoudit.Mají přístup k informacím a internetu,ale zpracovávají je po svém.Většinou panují konzervativní názory,které se sdílí hlavně na lavičkách na návsi nebo v místníputyce tamtéž. Hlavní slovo mají myslivci a hasiči,ti platí za "orgán" právo veta má hospodskej. Fungují zde mnohagenerační rodinné příbuzenské svazky a vztahy a mnohdy i kladný vztah k pivu.Na mnohých už je to znát.Pivo se popíjí tak trochu stále-nebere se téméř jako alkohol,počítá se "jen" to,co se natočí a vypije v hospodě.To co se cumlá při práci od rána do večera z přivezené basy,to se nepočítá.A řídí se vesele traktory a jiné stroje.Do hospody se jede na kole nebo na motorce ba i autem (ale to se dost šetří) a po uzavíračce je lepší nevycházet než se místní furianti dopraví do svých gruntů.A všemu vévodí napříc vsí názor,že co se nedá sežrat,to není užitečné a žádné počasí není vhod,z hub se sbírají jenom hříbky a žádné houby s lupeny pod kloboukem a všichni co se tu nenarodili jsou náplava i kdyby žili na vsi sebedéle.Moje přítelkyně žije na vsi téměř čtyřicet let a stále je "Pražanda".Vcelku nechápu že spolu navzájem docela vycházíme.Já-samostatná ženská,která se živí"uměním",chová smečku psích oblud,provozuje sokolnictví,má poměrně pravičácké názory, zajímá se o ekologii,z lesa nocí v koši barevné všelicosi atd.Možná jednou vezmou sudlice a řemdihy a vyženou mě.:D

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

ad Bohemica souhlasím s tebou, jezdím tam 1x v roce a to co jsi řekla je trefné !!

Avatar uživatele

anonym

A jinak nemám na mysli vždycky konkrétní případ. Jenom mě zarazilo, že se dívají na internetu přes webovou kameru na čapí rodinu a mají málo znalostí o přírodě.

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

ano to se dívali na on-line web kameru přes monitor umístěný na radnici a měli u toho spoustu řečí, proto ji taky odstranili, ale místní raději chovají jen co se dá sníst..

Avatar uživatele

anonym

Také jsme chovali zvířata, ale nebyla všechna na jídlo - spíše pro radost. Na talíři skončil králík nebo nějaká ta drůbež a občas také maso z ovce-berana nebo z prasete. Ale hlavně jsme chovali zvířata pro potěšení. Jako fretky, různé opeřence - korely, zebřičky, andulky, zlaté bažanty a tak. Hodně jsem je pozorovala na dvorku ve voliéře a pochytila nějaké vědomosti. Ačkoliv se zvířata v zajetí chovají jinak než na svobodě.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4946
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2677
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2075
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.