Vojta24

Kam ještě spadnou ceny benzínu v horizontu příštího měsíce? (24,9 Kč/l a padá)

Existují jakékoliv důvěryhodné odhady kam v horizontu příštího měsíce ještě mohou reálně spadnou ceny pohonných hmot (především tedy benzínu) u českých čerpadlářů? Momentálně tankuji za méně než 25 Kč za litr :-o … je vůbec reálné pokoření hranice 20 Kč?

(zdroj www.mbenzin.cz)

Nejlepší odpověď
Arne1

Hranice 20 Kč za litr bude pokořena do 14 dní

Předevčírem jsem tankoval za 22.90, takže to stále klesá.

Další odpovědi
anonym

Jinak

Ten VenaTrade, co uvádíš, mívá ceny dlouhodobě nízké, ale ne úplně nejnižší… pokud vím, tak nejlevněji se teď v ČR dá benzín natankovat za 22,9 Kč za l, takže ten pád pod dvacet korun je velmi pravděpodobný už velmi brzy …

Něco jiného jsou ale dodavatelé, kteří se snaží vytvářet v lidech falešnou iluzi, že jim dodávají něco víc než benzín, pozlacený benzín, benzín na steroidech, benzín s mobilem zdarma 🙂 … typu benzina, eurooil a podobní, ti budou jen velmi neochotně a pomalu cenu snižovat, takže pokud nějaký řidič trvá na tom, že musí tankovat pouze benzín s pařížským parfémem, tak tu cenu pod 20 Kč nejspíš nikdy neuvidí 🙂

Hufnágl

Jinak

To je chvilkové zlevnění, ale věř, až pomine pandemie, litr se přiblíží k 35 korunám, možná i více.

Sakryš. ke jezdíte tankovat? Na západní straně Vysočiny se tankuje nad 28 korun.

iceT

Jinak

No a k čemu to je, když se za současné situace stejně nemůže nikam pořádně jet.

zjentek

Cena benzínu pod 20 Kč za litr neklesne

Dnes, 29. bžezna 2020, coronavirus všude a já jsem ještě FAKT NIKDE v širokém okolí neviděl cenu BENZÍNU či NAFTY nižší než 28 kaček, čili POD 28 kaček za litránek, prosím a děkuji.

aliendrone

Hranice 20 Kč za litr bude pokořena do 14 dní

Myslím, že cena ještě půjde dolů a 14tidenní výhled na cenu 20/l (lokálně, už teď třeba v Praze lze sehnat za 22,90, před týdnem za 24,90!) není žádná utopie, ale fakt. Velcí hamouni (kteří mají exkluzivními smlouvami naskladněno) se snaží neprodělat majlant, ale zkoušet prodávat za 30, když jinde prodávají za 23 je zoufalství. Převis nabídky je díky cenové válce obrovský a je navíc umocněn Covidem a rozhodně nevidím přes veškeré snahy a intervence „konečnou“, spíš naopak mi přijde ta dvacka jako reálná cena s tím, jak velcí hráči se začnou chovat střízlivěji. Will see. :)

Myslíte, že Donald už zapomněl na slibované bububu sankce? Teď se může jít s břidlou vyfotit a uvidí se, jestli náhodou k Vladimirovi nepřileze škemrat, aby přibrzdil (samopalláhové ho bez dalšího rovnou pošlou do hajzlu)! ;) :)

Dobré na tom je, že prostý člověk alespoň trochu ušteří a dá mu to lepší možnost jezdit do práce a na nákupy autem (aby nemusel riskovat mastnou tyč), v konečném důsledku to ale stejně zaplatí JINÝM způsobem, takže žádný důvod k jásání. :(

Pepa25

Cena benzínu pod 20 Kč za litr neklesne

Víte, kolik jsou z ceny daně? Výroba v rafinériích také nikdy nebude zadarmo, takže už to moc neklesne …

aliendrone

zjentek>>> U letiště Mošnov (ONO pumpa) je za 22,90. Záleží čemu říkáš široké okolí. ;) :)

anonym

iceT: tak kamioňáci makají pořád na 100% 🙂 Třeba se právě tím Vojta živí. Na ty se nevztahují pravidla jako třeba na pendlery, nemusí po překročení hranice nastupovat do karantén.

iceT

Tomu rozumím, ale pro obyčejného smrtelníka, pro kterého platí karanténa, je to nanic, když ani nemůže nikam dál jet, maximálně do práce, jo, tam se to hodí.

anonym

Ti samozřejmě ocení spíš zlevnění nafty, ale u obou pohonných hmot cena padá prakticky stejně strmě dolů.