štamgast

Kam až sahá historie nošení řetízků kolem krku u mužů?

Přeci jenom je to spíše dámská záležitost…

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že to sahá do prvopočátků lidstva, kdy se nosily ozdoby i na krku. Dříve bývalo zvykem, že muži se zdobívali více než ženy. Stejně tomu je tak v přírodě. Od ozdob na koženém řemínku a provázku se po začátku zpracovávání kovů, celkem logicky přešlo k řetízkům.

Další odpovědi
iceT

Dnes muži nosí řetízky i řetězy.
Dříve muži i ženy nosii amulety,pro štěstí i pro ochranu,taková ozdoba na krku mohla značit postavení jedince ve společnosti i to jak zdatným je válečníkem či lovcem.

bolak

Už praotec adam měl řetízek a náušničku v pravým uchu.