Obdarovaný

Jaké to je nosit řetízek?

Přítelkyně by mi chtěla darovat řetízek na krk. Docela by se mi to líbilo, ale mám strach, že bude nepohodlný.

Kluci, pokud nosíte řetízek, jaké máte zkušenosti?

  • Sundaváte jej někdy?
  • Necháváte si řetízek při sportu?
  • Necháváte si řetízek při plavání?
  • Necháváte si řetízek při spaní?
  • Jaké to je nosit řetízek ve vedrech na zpoceném těle?
  • A jaké jsou reakce okolí?

Odpovědi
quentos

Byly doby, kdy jsem ho nesundaval vůbec. (Kromě rychlé chůze ale příliš fyzicky nesportuju, spíš hlavou, takže v tomto ohledu neporadím.) Člověk si zvykne na všechno.
Dnes ho sundavám na léto. Bez ohledu na prováděné činnosti. Mimo léto ho sundavám taky tehdy, beru-li si na sebe něco, k čemuž by se nehodil nebo nevynikl. (V dobách, kdy jsem ho nesundaval vůbec, jsem ho v takových případech dal pod triko na holé tělo.)
Jste-li zvyklý sundavat si triko kosmickou rychlostí rvaním přes hlavu, lépe řetízek nenosit – mohl by se přetrhnout.
… a reakce okolí? Klasika – občasné prohlédnutí řetízku ze strany žen, občasný stručný komentář (s negativním jsem se snad nesetkal) a chlapi si ho nevšimnou vůbec nebo ho nekomentují.

nyjono

Jestli to není 1/2 kg, tak běžný tenký řetízek necítíš. Za týden si na něj zvykneš.
Nesundávám nikdy. Hepřekáží při sportum ani při plavání ani spaní ani v letošním létě.
Reakce okolí = 0.
Sundávám pouze v sauně, kdy se hodně rozehřeje a při pohybu a dotyku pálí.

Edison

Okolí neřeším, nebo nemá problém. Nosím dva slabý a psí známky. Ty jsou mohutnější, občas se o ně opřu o stůl. Ty slabý – zlatý – nesundavám vůbec, vůbec o nich nevím, psí známky sundavám jen na noc.