RockAnnLola

Kadí pavouci? Pokud ano, jaj vypadají jejich výkaly, pokud ne- jak je to možné, když všechen jiný hmyz kadí.

Pokud přijímá potravu,měl by ji nějak zpracovat a něco vyloučit… Pod pavučinou nakadíno není a na pavučině také ne.

Odpovědi
Emefej

Určitě ano, co by s tím jinak dělali? Srovnávat je s hmyzem je trochu mimo, pavouci nejsou hmyz.

Drap

Ano kadí. Mají řitní otvor jako většina živočichů. Pavouci většinou mají v těle několik trávících soustav a také několik slepých střev. Zajímavé mě přišlo to, že některé látky přeměňují v těle na kyselinu močovou a vylučují ji v pevném stavu.

nyjono

Je možné, že výkaly – trus je tak mini, že pouhým okem není vidět. Možná že se rozpráší nebo ztratí v prostoru.
Možná by se mohl zeptat někoho, kdo chová pavouky větších rozměrů.