plebs

K jakému měření byl používán níže vyobrazený nástroj?

Nález ve staré chalupě je na něm stupnice od 0 do 50

Nejlepší odpověď
Drap

Používali to kdysi soustružníci dřeva, pro zachycení stejného průměru třeba u nohy od stolu. Nohy a nožky, podobně sloupky se pro nábytek vyráběly různě zdobené, různými průměry. Nejsem si jistý, ale myslím, že se tomu říkalo obkročák.

Další odpovědi
paul1

Vypadá to podobně jako strojařské hmatadlo k měření průměru.

Kepler

Domnívám se, že k měření proporcí lidského těla, třeba hlavy.

autacek

To vypadá na předchůdce faciometru.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Mohla by to být míra na gilotinu.:-)))