dust8

K čemu všemu praktickému mají některé korbely na pivo víko?

Pixabay: https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/vino­bran%C3%AD-%C4%8Dern%C3%A1-a-b%C3%ADl%C3%A1-v%C3%BDkres-1892111/

Aby jim při jídle při současném držení korbelu nepadaly drobky do piva?

Co když pivo po natočení hodně pěnilo a nebyl poblíž nůž na pěnu?

Nejlepší odpověď
annas

Někde jsem četla, že původně mělo víko zabránit šíření chorob, které přenášel hmyz. Bylo to v době, kdy se rozšřil mor a další choroby.

Takže se tím zamezilo, aby hmyz, který byl často napadený morem, nevnikl do tekutiny.

Rovněž, aby se do korbelů nepřášilo, když byly uloženy v regále.

Jinak nevím .

Další odpovědi
marci1

Víko mělo smysl v dobách nemocí černého moru a jiných nemocí, kdy hmyz přenášel choroby. Nedávno mi do sklenice s pivem spadla vosa a tehdy mě právě napadlo, že by nebylo špatné pít z korbele s víkem, aby si sklenici člověk nemusel přikrývat pivním táckem. 🙂

GM

Pivo se netočí, točí se kolotoč. Pivo se čepuje.

elkon

Aby pivo nezvětralo tak rychle.