Avatar uživatele
Kepler

K čemu sloužily ty zahnuté trouby na starých válečných lodích?

https://pixaba­y.com/cs/photos/k%C5%99i­%C5%BEn%C3%ADk-ru%C5%A1tina-v%C3%A1le%C4%­8Dn%C3%A9-lodi-muzeum-212714/

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 1670 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nějaké roury jsou na obrázku, i když zřejmě moderní. Fotografie jsou spíš v dolní části stránky

Existuje " Sondážní potrubí, vzduchové potrubí a ventilátory"

Důležité je vzduchové potrubí . Vzduchové potrubí je používané u nádrží prázdné prostory a prostory kazetového prostoru. Horní konce vzduchovodů mají speciální tvarovky, které zabraňují zaplavení vodou během špatného počasí.

V podstatě jsou to automatické (protože automaticky upravují vakuum a tlak) malé ventilátory.

Ventilátor odvětrává jednotlivé části. Větrání znamená systém nebo prostředky zajišťující přívod čerstvého vzduchu.

Proč potřebujeme ventilovat?

K vytlačení tepla, zápachu, toxických plynů, chladu a výměně prostoru za čerstvý vzduch Větrání vyžaduje určitou rychlost. Tato rychlost závisí na tom, kolik objemu vzduchu je vyměněno za hodinu. To závisí na oblasti průřezu otevíracího a ventilačního výkonu ventilátoru

Loď potřebuje větrání obytných prostor, obchodů (správně skladů a nákladních prostor. Každá část má jiné požadavky."

--
Zřejmě jde o modernější typ lodě, ventilátory barevné, připomínají ty z fotografie.

Podrobnosti v odkazu.

http://captain­damley.net/e-modules/general-ship-knowledge/sounding-pipes-air-pipes-and-ventilators/

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Jéje, to bych do tebe Keplere neřekl, že ZROVNA TY vložíš obrázek Jitřenky! ;) :D

Primárně jde o vzduchové lapače, je to vstupní část přívodu vzduchu k topeništím, ale slouží i k ventilaci jak píše annas. (jsou obráceny ve směru plavby kvůli náporovému učinku zvyšujícímu účinnost)

annas>>> MOC by mne zajímaly ty odvětrávané OBCHODY na tomoto křižníku, nevíte jestli tam je Billa nebo Globus? ;) :D :D A ještě něco k té „zřejmě moderní“ lodi, víte že je to NEJNIČIVĚJŠÍ loď, jaká kdy byla postavena? No OPRAVDU, jediným výstřelem podělala život stamilionům lidí na celá desetiletí! :D :D :D

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Pokud někdo nepochopil tu poznámku aliendrona o obchodech, tak Google translator, který použila annas, špatně přeložil „stores“, v tomto případě sklady…

před 1670 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Děkuji. Neumím dobře anglicky, ale je pravda, že nad slovem obchody jsem neuvažovala.

Samozřejmě na lodích, které plují na okružních jízdách kolem světa apod. obchody jsou. Ale to je jiná skutečnost.

před 1669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

annas>>> Věřím, že mne ani ve snu nepodezříváte, že bych si takovou „mňamku“ nechal ujít. ;) :D

Jen mne mrzí, že byly vypíchnuty ty „obchody“, protože PRIMÁRNĚ mě dostal ten NEPOZNANÝ, protože „zřejmě modernější typ lodi“ – sakra, to mi neříkejte, že ve škole jste tuhle lodičku povinně nemalovala ve výtvarné výchově, pořád se lepila na nástěnky a vůbec nás s ní otravovali donekonečna. Ty „obchody“ už byly jen třešnička na dortíku aliendronní DOBROTY a LÁSKY (hlavně bez PRAVDY!!!;) :D) k bližním. ;) :D :D

před 1669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

alindrone

zřejmě chápete jinak než já. Reagovala jsem v souladu s otázkou.

Otázka Keplerova “na starých válečných lodích", ani zmínka o Auroře.
.
Takže nejde jen o jednu loď, kterou vložil pro ilustraci kvůli těm rourám.

O křižníku jsem se nezmínila stejně jako Kepler., jak sám píše v diskuzi.

Takže ty roury jsou opravdu mladší, vypadají jinak než na starých lodích (viz otázka) – tvarem, barevností.

před 1669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

annas>>> Ach anděli nebeský, mohl bych HODNĚ okomentovat tento příspěvek, ale STATEČNĚ se tomu vyhnu. (co kdyby se mi to vrátilo třeba v češtině/pra­vopisu) ;) :D :D

A navíc – dáma má VŽDYCKY pravdu, takže si budu dělat legrandu z Keplerovy pečlivě skrývané (o to však intenzivnější!) rusofilie. Venkoncem jen on si myslí, že nikdo neslyší jeho vyřvávání ve sprše: „Sajůůůz něéérušíííímyj respůůůůblik svabóóódnych spaltíla na věééky VELÍÍÍÍKAJA RUS!!“ ;) :D :D

před 1669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, já si tu Auroru vybral nerad, ale na tom obrázku je nejvíc vidět, o co mi v otázce šlo. Ve skutečnosti nešlo o demoliční výstřel z děla, co údajně zahájil VŘSR, ale ty roury nasměrovaly prdy všech nasraných námořníků na Lenina. Jenže se otočil vítr…

před 1670 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Tak v tomhle se s tebou přít NEBUDU, taková mumie zase nejsem, abych to pamatoval či byl přítomen. To víš, jsem ALIENDRONE, FOREVER YOUNG! ;) :D :D

před 1669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Takový počet obrovských rour jen pro větrání se mi zdá naddimenzovaný. Tak mě napadlo, jestli to nesloužilo jako přívod vzduchu k uhelným kotlům lodě?

před 1670 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Ano, je to přívod vzduchu ke kotlům. Mají to všechny parníky i ty malé na Vltavě.

před 1670 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Dík!

před 1670 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

BTW – některé slouží i jako amplion lodní sirény. :)

před 1670 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek