maty2417

K čemu slouží skener oční sítnice?

Nejlepší odpověď
johana 56

Medicína
Tento kompaktní přístroj umožňuje pořizovat snímky duhovky a sítnice ve vysokém rozlišení, díky čemuž je zařízení využitelné k medicínským účelům a v očním lékařství. Pro svoji kompaktnost je možné zařízení běžně umístit na stůl a navíc je možné do tohoto zařízení integrovat další funkce, jako např. měření vnitřního tlaku oka. Součástí zařízení může být i software, založený na expertním systému, který lékaři pomůže stanovit diagnózu a rozpoznat nemoc oka. Funkcí takového programu je i možnost naučit expertní systém novou nemoc, aby ji při dalších vyšetřeních automaticky rozpoznal. Data pacienta pořízená tímto zařízením lze archivovat pro další sledování průběhu nemoci.

http://www.spo­lupracesvut.cz/cz/ak­tualni-nabidka/fakulta-elektrotechniky-a-komunikacnich-technologii/i­tem/173-zarizeni-pro-snimani-a-rozpoznani-sitnice-a-duhovky-oka

Vyšetření sítnice
http://www.ku­bena.cz/text/nad­standard/vyse­treni-sitnice-soct.php

Další odpovědi
Kepler

Prohlížení očního pozadí, nejčastěji oftalmoskopem, je důležitou diagnostickou metodou. Pomocí oflalmoskopie lékař posuzuje změny na cévách, které provázejí některá onemocnění, například vysoký krevní tlak, aterosklerózu (kornatění tepen) a cukrovku. http://www.or­dinace.cz/cla­nek/ocni-pozadi/

Dochy

Ke skenování oční sítnice. 😉
Obvykle rozpoznání uživatele, možná že někde i nějaká zdravotnická aplikace bude existovat…

Altair-AC

Tvá otázka ti rovnou i odpovídá:)

dubraro

K biometrickému ověření identity osoby. Vzor na sítnici je individuální, obdobně jako otisky prstů.

Kepler

dubraro: nepleteš si to s oční duhovkou? Vzhled sítnice se může měnit – viz diqagnostika.

Dochy

Dělají se pokusy jak se skenem duhovky tak se skenem sítnice.