dust8

K čemu praktickému slouží u kalkulaček tlačítko MRC?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jéje, kalkulačka. :)
MS > memory storage > vloží to co je na displeji do paměti
M+ > přičte to co je na displeji do paměti, pokud tam není nic (paměť je tedy prázdná), funguje jako MS
MR > memory recall > vypíše obsah paměti na displej.
MC > memory clear > vymaže obsah paměti.
Na některých kalkulačkách je i tlačítko M- > odečte to, co je na displeji od obsahu paměti.

Někdy jsou tlačíta MS a MC vynechána. Místio MS se používá M+ a tlačítko MC je spojené s tlačítkem MR na společné MR-C. Při prvním zmáčknutí vypíše obsah paměti (přičemž obsah paměti zůstává nezměněn), při opakovaném zmáčknutí obsah paměti vymaže.